Asociace amatérských sportů ČR

Obhajoba pro ZŠ Ptení! Žáci opět zvedli nad hlavu Hejtmanův pohár

Krajský úřad Olomouckého kraje hostil slavnostní ocenění škol za jejich úspěch v soutěži Hejtmanův pohár.

Ve středu 19.10. přišla na řadu další z celkem 14 předávacích akcí, kdy si školy přebírají ceny za jejich úspěch ve druhém ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Tentokrát se dočkaly nejúspěšnější školy Olomouckého kraje, které na půdě krajského úřadu přivítal a ceny předal Miroslav Gajdůšek, vedoucí odboru školství, sportu a kultury.

 

Byl to významný den. Nejen proto, že se konalo poslední zasedání krajské rady ve stávajícím složení. Na půdě Krajského úřadu Olomouckého kraje, konkrétně v kongresovém sále, proběhlo také slavností předání cen školám, které byly nejúspěšnější ve druhém ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Pro zasloužené odměny si společně přišli vybraní zástupci SŠ, ZŠ a MŠ Šumperk, ZŠ a MŠ Lobodice a ZŠ a MŠ Ptení.

 

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Olomouckém kraji
1. místo: ZŠ a MŠ Ptení
2. místo: ZŠ a MŠ Lobodice
3. místo: SŠ, ZŠ a MŠ Šumperk

 

„Máme obrovskou radost! A za 10.000 nakoupíme sportovní vybavení!“ zářili nadšením žáci i pedagogové vítězné ZŠ Ptení, která obhájila loňské prvenství z premiérového ročníku. Mimochodem v rámci doprovodného programu prvního ročníku proběhl na ZŠ Ptení také povedený sportovní den, na který se při předání rovněž zavzpomínalo.

Kromě finančního šeku na 10.000 korun obdrželi zástupci vítězné školy pochopitelně samotnou skleněnou trofej. Přítomný žákům pak udělala radost také dárková taška od krajského úřadu a sladké odměny od partnera projektu – společnost Storck. Stejně tak se z těchto dárků radovali žáci zbylých dvou přítomných škol, když hlavní cenou pro školu na druhém místě byly poukázky na nákup do sportovního obchodu Hervis v hodnotě 4.000 korun a škola na třetím místě obdržela stejné poukázky v hodnotě 1.000.

Na předání byla za odbor školství přítomna také Kateřina Kosková, která připravenou prezentací žákům rozšířila obzory týkající se práce krajského úřadu v oblasti sportu.

 

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >