Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR NA ZŠ PTENÍ PROVÁZELA SKVĚLÁ ATMOSFÉRA!

Celostátní roadshow soutěže Hejtmanův pohár pomalu najíždí do cílové rovinky. Jedna z posledních zastávek proběhla za téměř letního počasí v úterý 12. 5. v Olomouckém kraji na ZŠ Ptení, která patří k nejaktivnějším krajským školám v soutěži Hejtmanův pohár. A …

pteni (1)Celostátní roadshow soutěže Hejtmanův pohár pomalu najíždí do cílové rovinky. Jedna z posledních zastávek proběhla za téměř letního počasí v úterý 12. 5. v Olomouckém kraji na ZŠ Ptení, která patří k nejaktivnějším krajským školám v soutěži Hejtmanův pohár. A bylo to patrné na první pohled!

Jako jedna rodina! Hejtmanův pohár se na ZŠ Ptení setkal s více než příjemnou atmosférou. Snažení všech nadšených sportovců doprovázel hlasitý potlesk a mohutné skandování jejich spolužáků, nehledě na to, zda byli ze stejné třídy.

Soutěžící i fanoušci tak společně prožívali radosti, úspěchy i ke sportu patřící nezdary. Však také na instagramovém účtu Hejtmanův pohár je zachycen nápis umístěný hned u hlavního školního vchodu, který sympaticky vystihuje příjemné školní prostředí. „Seznámili jsme se jako neznámí lidé, odcházíme jako rodina!“ nese nápis, který při vstupu do školy nejde přehlédnout.

Z doposud zrealizovaných sportovních dnů Hejtmanova poháru šlo zřejmě o nejbouřlivější kulisu. Za takové skandování by se nemuseli stydět ani fotbaloví či hokejoví fanoušci. „Naše holky do toho!“ zněl například jeden z pokřiků. Někteří fanoušci si kvůli hlasitému podporování dokonce zacpávali uši. Takový to byl hukot!

První bouřlivý aplaus si hned na úvod zasloužila členka pedagogického sboru Markéta Kohoutová, která školu do soutěže přihlásila. O nic menší potlesk byl věnován na úvodním zahájení také ředitelce Viere Šmilňákové, která v tělocvičně pochopitelně nemohla chybět. „Jsem moc ráda, že nás paní učitelka Kohoutová zapojila. Sportovci do toho, užijte si to!“ děkovala a přála všem přítomným před startem.

A mohlo se začít sportovat!

Běh, hod, skok, střelba, pro starší švédská bedna či kotrmelec… To všechno čekalo soutěžící, kteří byli dle věku a pohlaví rozděleni do čtyř kategorií, na unifikované dráze Hejtmanova poháru. Zájem byl mezi žáky opravdu velký. Ještě těsně před startem prvního závodníka se někteří žáci místní školy přišli zapsat na startovní listinu.

Připraven byl také doprovodný program, který obsahoval jízdu zručnosti na koloběžce a praktickou ukázku první pomoci.

Na každého závodníka čekala v cíli sladká odměna. Tři nejrychlejší z každé kategorii se radovali také z dárkové tašky, medaile a diplomu. Zlatí medailisté se pak mohli pochlubit poukazem na nákup do Hervisu v hodnotě 500 Kč.