Asociace amatérských sportů ČR

Základní škola Tymákov převzala pohár v Plzeňském kraji

V úterý 23.10.2018 v Plzeňském kraji převzala vítěznou trofej z rukou vedoucí odboru školství, mládeže a sportu, JUDr. Jaroslavy Havlíčkové MBA, Základní škola Tymákov, která se na předních příčkách objevila již poněkolikáté.  Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních …

úterý 23.10.2018 v Plzeňském kraji převzala vítěznou trofej z rukou vedoucí odboru školství, mládeže a sportu, JUDr. Jaroslavy Havlíčkové MBA, Základní škola Tymákov, která se na předních příčkách objevila již poněkolikáté. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Již zmíněná vítězná škola, ZŠ Tymákov, nejen, že s počtem bodů 4 986 zvítězila v Plzeňském kraji, ale pomyslné stupně vítězů si drží i v celorepublikovém srovnání škol, kde skončila na třetím místě. Skvěle si v tomto ohledu vedly i školy na druhém a třetím místě. Základní škola Blatnice obsadila s 4 437 body druhé místo v kraji a 13. místo v republice a 1. Základní škola Plzeň, Západní 18 těsně skončila na třetím, resp. 15. místě s odstupem pouhých 218 bodů.

Velká pochvala patří všem třem školám, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíce dětí. Proto si dnes zástupci škol převzali zaslouženou odměnu:

za 1. místo: šek na 10 000 korun, skleněnou trofej a diplom

za 2. místo: poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 4 000 korun a diplom

za 3. místo: poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 1 000 korun a diplom

Kromě odměn od pořadatelů si všichni odnesli také dárkové tašky od České pošty, která je dlouhodobým partnerem soutěže.

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >