Asociace amatérských sportů ČR

ZŠ Slavičín – Vlára triumfovala ve třetím ročníku Hejtmanova poháru ve Zlínském kraji

Na dveře už pomalu klepe čtvrtý ročník, aktuálně ale probíhají slavnostní ceremoniály a oceňování vítězů třetího ročníku Hejtmanova poháru. Ve Zlínském kraji letos na nejvyšší stupeň vystoupala Základní škola Slavičín – Vlára, jejíž zástupci převzali ceny z rukou hejtmana Jiřího Čunka …

Na dveře už pomalu klepe čtvrtý ročník, aktuálně ale probíhají slavnostní ceremoniály a oceňování vítězů třetího ročníku Hejtmanova poháru. Ve Zlínském kraji letos na nejvyšší stupeň vystoupala Základní škola Slavičín – Vlára, jejíž zástupci převzali ceny z rukou hejtmana Jiřího Čunka v pátek 10. listopadu v prostorách krajského úřadu ve Zlíně. Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR, cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Žáci a žákyně základních škol ze 14 krajů soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

_MG_8987_foto_Ji˝°_Bal†t

„Zájem o Hejtmanův pohár rok od roku stoupá, uplynulý ročník nebyl výjimkou. Ve Zlínském kraji se soutěže aktivně účastnilo téměř 3 tisíce dětí. Celkově už se za tři roky, co soutěž pořádáme, zapojilo 570 základních škol a bezmála 160 tisíc dětí. Chceme navíc v dětech nejen vyvolat zájem o sport, ale také je ve sportovních aktivitách podporovat. Za tři ročníky jsme proto školám a žákům rozdali 630 tisíc korun v hotovosti nebo formou poukázek,“ řekl výkonný předseda Asociace amatérských sportů ČR Milan Kočí.

A byl to právě Milan Kočí, kdo společně s hejtmanem Jiřím Čunkem v pátek předali ocenění pro tři nejlepší základní školy ve Zlínském kraji. Souboj o první tři místa byl tentokrát velmi těsný. Se ziskem 4190 bodů nakonec zvítězila Základní škola Slavičín – Vlára, přičemž Základní škola Slušovice za ní na druhé příčce zaostala o pouhých 40 bodů. Třetí místo pak s dalším minimálním odstupem (20 bodů) obsadilo Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín. Děti si vedle poháru pro vítěze a peněžních poukázek pro svoje školy odnesly také další ceny, které věnoval jak Královéhradecký kraj, tak partneři Hejtmanova poháru v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota. Pro žáky i jejich doprovod bylo v rámci ceremoniálu na krajském úřadu připraveno občerstvení a ještě před předáváním cen si všichni prohlédli legendární Baťův výtah.

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >