Asociace amatérských sportů ČR

Základní škola Postoloprty dominovala třetímu ročníku Hejtmanova poháru v Ústeckém kraji

Prostory Krajského úřadu Ústeckého kraje byly v pondělí 27. listopadu svědky slavnostního ocenění tří nejlepších základních škol soutěže Hejtmanův pohár 2017 v tomto kraji. Z rukou předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmily Krastenicsové převzali pohár pro krajského vítěze …

Prostory Krajského úřadu Ústeckého kraje byly v pondělí 27. listopadu svědky slavnostního ocenění tří nejlepších základních škol soutěže Hejtmanův pohár 2017 v tomto kraji. Z rukou předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Radmily Krastenicsové převzali pohár pro krajského vítěze zástupci Základní školy Postoloprty. Hejtmanův pohár pořádá už třetím rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Manažerka projektu Hejtmanův pohár 2017 Zuzana Válková poděkovala během slavnostního ceremoniálu dětem i učitelům za účast ve třetím ročníku soutěže. Připomněla také, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „Účast v Ústeckém kraji byla letos opět tradičně silná. Do soutěže se zapojilo 19 škol a 4518 žáků. To je třetí nejvyšší počet zapojených škol a pátý nejvyšší počet zapojených žáků ze všech 14 krajů v České republice.“

A jak dopadl třetí ročník Hejtmanova poháru v Ústeckém kraji? Jak už bylo řečeno, vítězem se stala Základní škola Postoloprty, která získala celkem 4210 bodů. Vedle vítězného zisku bodů v Ústeckém kraji šlo zároveň o druhý nejlepší bodový zisk v celé České republice! Na druhém místě v kraji se umístila Základní škola Aloise Klára, Úštěk. Ta si na konto připsala 4150 bodů, z čehož je zřejmé, jak těsný byl letos souboj o první příčky. Ty uzavřelo na bronzovém stupínku Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří (4040 bodů).

Pro děti bylo připraveno malé občerstvení, nechyběly dárky jak od Ústeckého kraje, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.