Asociace amatérských sportů ČR

ŽÁCI ZŠ KOUŘIM NADŠENĚ SPORTOVALI NA OPIČÍ DRÁZE

S koncem školního roku se nezadržitelně přiblížil i konec prvního ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Předposlední díl doprovodné roadshow zavítal v úterý 26. 5. do menšího města ve Středočeském kraji, do Kouřimi. A předtím, než si děti ZŠ Miloše Šolleho …

kourim (8)S koncem školního roku se nezadržitelně přiblížil i konec prvního ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Předposlední díl doprovodné roadshow zavítal v úterý 26. 5. do menšího města ve Středočeském kraji, do Kouřimi. A předtím, než si děti ZŠ Miloše Šolleho v Kouřimi splní svoje poslední studijní povinnosti a vydají se na prázdniny, poměřily své pohybové dovednosti v unifikované opičí dráze.

Již půl hodiny před začátkem bylo v tělocvičně několik desítek nedočkavých a natěšených dětí. Netrpělivě čekaly až vše vypukne. Organizátoři doladili poslední detaily a mohlo se začít! Závod zahájila úvodní řečí paní ředitelka, která všechny srdečně přivítala a popřála mladým sportovcům dosažení pěkných výsledků.

Od začátku v hale panovala uvolněná atmosféra, děti se vzájemně podporovaly a hlasitě fandily. „Hukot, jásot, šílenství“ tak by se dala charakterizovat atmosféra v nově zrekonstruované hale. S každým úspěšným košem, brankou či, přeskokem se tělocvičnou rozezněl hlasitý aplaus a povzbuzování.

Závodilo se celkem ve 4 kategoriích a všechny děti byly velmi dobře připravené. Předváděly obdivuhodné výkony, a velmi pozitivní bylo, že se vše odehrálo v duchu fair play! Byla radost se dívat na rozzářené oči pohybem se bavících dětí. Výsledky byly velmi těsné. Pro ty nejlepší byly připravené medaile a hodnotné ceny od partnerů akce.

Děti si během celého dopoledne také mohly vyzkoušet poskytnutí první pomoci a seznámit se se základy zdravovědy. Jedinou kaňkou velmi podařeného dopoledne bylo počasí, které organizátorům nedovolilo uspořádat venkovní doprovodný program.

 

1. kategorie – mladší dívkykourim (4)
1. místo – Alexandra Rock
2. místo – Petra Pavelková
3. místo – Jana Štullerová

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Šimon Kratochvíl
2. místo – Denis Kovařík
3. místo – Matyáš Chlad

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Barbora Pavelková
2. místo – Anna Korousová
3. místo – Gabriela Kočová

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Patrik Čadil
2. místo – Ondřej Richter
3. místo – Miloslav Silbernágl

 

Základní škole Miloše Šolleho patří velké poděkování, jmenovitě pak paní učitelce Magdě Choutkové za vstřícnost a pomoc s organizací.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkovou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně ve své závěrečné fázi. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

kourim (1) kourim (2) kourim (3) kourim (4) kourim (5) kourim (6) kourim (7) kourim (8) kourim (9) kourim (10) kourim (11) kourim (12)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >