Asociace amatérských sportů ČR

ZA JEDEN PROVAZ! AAS ČR A NADAČNÍ FOND EMIL PODEPSALI MEMORANDUM

V úterý 28. 4. dostala oficiální podobu nově započatá spolupráce mezi Asociací amatérských sportů České republiky a Nadační fondem Emil. Stalo se tak uzavřením Memoranda o spolupráci, které v záři reflektorů stvrdili svým podpisem představitelé obou neziskových organizací. Po společném …

AAS_Emil-2V úterý 28. 4. dostala oficiální podobu nově započatá spolupráce mezi Asociací amatérských sportů České republiky a Nadační fondem Emil. Stalo se tak uzavřením Memoranda o spolupráci, které v záři reflektorů stvrdili svým podpisem představitelé obou neziskových organizací.

Po společném průsečíku není třeba dlouho pátrat. AAS ČR se zaměřuje na motivování současné mladé generace k aktivnímu a zdravému životnímu stylu. Nadační fond Emil je symbolem pomoci handicapovaným dětem, kterým pomáhá sportovat a najít radost z pohybu, čímž podporuje jejich chuť k životu.

Společná víra v pozitivní vliv sportování a pohybových aktivit na přirozený vývoj jedince tak vedla k uzavření dlouhodobé spolupráce.

„AAS ČR se za pět let své existence stala etablovanou sportovní organizací, která úzce spolupracuje s těmi nejvýznamnějšími sportovními institucemi v zemi, tedy Českou unií sportu, Českým olympijským výborem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Pozitivní ohlasy na naše projekty jsou jasným důkazem, že námi zvolená filosofie funguje. Spolupráce s Nadačním fondem Emil nám přináší nové výzvy. Udělat radost těm, jejichž životní příběhy častou berou dech. Už teď se těším na první výsledky společné práce, o její prospěšnosti nepochybuji,“ vysvětloval před podpisem Antonín Bleša, předseda AAS ČR, která vlny sportovního prostředí brázdí dvěma vlajkovými loďmi – projekty Talent roku a Hejtmanův pohár.

„Obě strany věříme, že nové spojenectví náš společný cíl podpoří a umožní jej realizovat v co největším možném rozsahu. Nadační fond Emil doposud podpořil přes 9.000 handicapovaných dětí celkovou částkou přesahující 20 miliónů korun. Jsem přesvědčena, že aktivní spolupráce s AAS ČR pomůže tyto čísla strmě navyšovat. Společně dokážeme zbavit handicapované ostychu a strachu ze sportu a rozzářit tak jejich tváře po úspěšném překonání fyzických i psychických překážek!“ doplňovala Jana Procházková, ředitelka Nadačního fondu Emil, jenž se těší silné podpoře své správní rady, ve které mj. sedí Jan Kraus či Jiří Ježek.

Vzájemná podpora a oboustranně prospěšná spolupráce je v Memorandu rámcově vytyčena několika oblastmi, mezi které patří např. integrace handicapovaných do projektů AAS ČR.

První viditelnou známkou podpory bylo vyobrazení loga Nadačního fondu Emil na plakátu soutěže Talent roku, která právě spěje ke svému konci. Nadační fond Emil naproti tomu řeší aktuálně sbírku na půjčovnu sportovních potřeb pro handicapované. Předseda AAS ČR tak nelenil a hned po podepsání Memoranda poslal na podporu jednorázovou DMS ve tvaru DMS EMIL na číslo 87 777.

Galerie

AAS_Emil-1 AAS_Emil-2 AAS_Emil-3 AAS_Emil-4 AAS_Emil-5 AAS_Emil-6 sportovni akce AAS ČR emil pomaha sportovat

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >