Asociace amatérských sportů ČR

Z HEJTMANOVA V POHÁRU SE V PRAZE RADUJE GYMNÁZIUM

Také v Praze bojovaly školy o Hejtmanův pohár. Na ty nejúspěšnější čekala pořádná odměna.

Reprezentační Brožíkův sál Staroměstské radnici hostil ve středu 12. října předání cen školám za jejich úspěch ve druhém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Za hlavní město Prahu ceny předávala ředitelka odboru školství a mládeže Lenka Němcová.

 

Hejtmanův pohár je soutěž nejen pro základní školy, ale také pro víceletá gymnázia. Pražské výsledky druhého ročníku jsou tomu jasným důkazem. Na úplný vrchol vystoupalo Gymnázium Jaroslava Heyrovského.

A právě vybraní žáci pražského gymnázia z Prahy 5 dorazili v doprovodu svého pedagoga na Staroměstskou radnici, aby z rukou Lenky Němcové, ředitelky odboru školství a mládeže, převzali pohár a šek na 10.000 korun.

Společnost jim dělaly další dvě školy, které se umístily na druhém a třetím místě. Tyto školy si vysportovaly poukázky na nákup do obchodu Hervis  v hodnotě 4.000 a 1.000 korun. Kromě hlavních cen potěšily sportovně nadšené žáky také upomínkové předměty hlavního města Prahy a sladké odměny od partnera projektu – společnosti Storck.

 

Hejtmanův pohár 2016 – Hlavní město Praha
1. místo: Gymnázium Jaroslava Heyrovského
2. místo: ZŠ s RvJ K Milíčovu 674, Praha 11
3. místo: ZŠ Švehlova, Praha 10

 

Předání cen a fotografování, které pochopitelně nesmělo chybět, však nebylo jedinými body programu.

Návštěvu Staroměstské radnice na závěr zpestřila podrobná prohlídka historických prostorů, do kterých se dostane jen málokdo. Paní průvodkyně si přitom ověřila, že přítomní žáci nejsou jen nadšenými sportovci, ale rovněž historickými odborníky, když např. bez rozmyšlení správně zodpověděli kontrolní otázku týkající se přesného data i času položení základní kamene Karlova mostu. Symbolickou tečku pak obstaral Pražský orloj přesně ve 12:00.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >