Asociace amatérských sportů ČR

VŠICHNI DO TOHO! V JALUBÍ SE NADŠENĚ SPORTOVALO

Ve středu 18.2. v malebné obci Jalubí nedaleko Uherského Hradiště rozjela Asociace amatérských sportů České republiky seriál podpůrných akcí nové soutěže Hejtmanův pohár. Za účelem rozšířit povědomí o soutěži a podpořit její hlavní cíl – motivovat děti ke sportování – …

Ve středu 18.2. v malebné obci Jalubí nedaleko Uherského Hradiště rozjela Asociace amatérských sportů České republiky seriál podpůrných akcí nové soutěže Hejtmanův pohár. Za účelem rozšířit povědomí o soutěži a podpořit její hlavní cíl – motivovat děti ke sportování – zrealizuje AAS ČR na vybraných školách speciální sportovní den. A první zastávka roadshow soutěže Hejtmanův pohár byla určena právě pro Základní školu Jalubí.

„Jsme malá vesnická škola a snažíme se maximální měrou podporovat sportování a pohyb dětí,“ zdůvodňovala zájem o Hejtmanův pohár a také podpůrnou akci členka místního pedagogického sboru Monika Stindlová, která školu do soutěže přihlásila.

Hlavní bod programu speciálního sportovního dne byl jasný. Připravena byla totožná soutěžní dráha, kterou překonávají žáci všech škol usilujících o titul Nejlepší krajské školy a odměny 10.000 korun v soutěži Hejtmanův pohár. Běh, skok, hod, dřep, sud… Nejen tyto základní pohybové úkony si závodníci na trati vyzkoušeli. Během krátké chvíle tak prokázali své všestranné sportovní nadání a především si s chutí zasportovali.

„Děkujeme Asociaci amatérských sportů za organizaci této skvělé akce a přeji všem hodně štěstí!“ odstartovala speciální sportovní den ředitelka ZŠ Jalubí Kateřina Kuntová. Poděkovat přitom nezapomněla ani obecnímu úřadu, který poskytl pomocnou ruku se zajištěním prostorů. Díky pomoci obci se totiž podpůrná akce soutěže Hejtmanův pohár odehrála ve zrekonstruovaném kulturním domu.

Podporu všem závodníkům přišel vyjádřit také starosta obce Karel Malovaný, který na oficiální zahájení symbolicky přispěchal klusem přes celou tělocvičnu. „Ať se vám všem dnešní sportovní den líbí!“ zněl jasný vzkaz od prvního muže obce Jalubí a zároveň nejlepšího starosty Zlínského kraje za rok 2014.

A se sportováním se mohlo vesele začít! Pro ty žáky, kteří zrovna nezávodili nebo nefandili, byl připraven doprovodný program, v rámci kterého si mohli vyzkoušet základy první pomoci či jízdu zručnosti.

V místy až bouřlivé kulise, která byla podpořena také řadou transparentů, se žáci místní školy vybičovali k těm nejlepším výkonům. Boj o stupně vítězů ve všech kategoriích byl skutečně napínavý.
Vítězové se mohli těšit z poukazu na nákup do sportovního obchodu Hervis v hodnotě 500 Kč.

1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Dostálková Barbora
2. míso – Chybíková Veronikafoto_Jalubi (5)
3. místo – Kubátová Sandra

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Bilík Jiří
2. míso – Reichman Petr
3. místo – Marek Tomáš

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Daňková Ellen
2. míso – Vagundová Dominika
3. místo – Chybíková Gabriela

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Kolář Michal
2. míso – Rozsypálek Adam
3. místo – Vévoda Tomáš

Velké poděkování patří ZŠ Jalubí a jmenovitě pak paní učitelce Monice Stindlové, která se podílela na organizaci.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Svým způsobem tak navazuje na soutěž Talent roku, kterou AAS ČR již 5 let úspěšně realizuje.

Galerie

foto_Jalubi (1) foto_Jalubi (2) foto_Jalubi (3) foto_Jalubi (4) foto_Jalubi (5) foto_Jalubi (6) foto_Jalubi (7) foto_Jalubi (8) foto_Jalubi (9) foto_Jalubi (10) foto_Jalubi (11) foto_Jalubi (12) foto_Jalubi (13) foto_Jalubi (14) foto_Jalubi (10) foto_Jalubi (15)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >