Asociace amatérských sportů ČR

Ve Zlínském kraji zvítězila ZŠ a MŠ Choryně

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol ve Zlínském kraji v úterý 6. …

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol ve Zlínském kraji v úterý 6. listopadu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Trofej letos vybojovala Základní škola a Mateřská škola Choryně, která v loňském ročníku skončila těsně pod stupni vítězů. Letos si nenechala ocenění znovu ujít a s počtem 4 789 nejen, že zvítězila mezi školami ve Zlínském kraji, ale v celorepublikovém žebříčku obsadila devátou příčku! Šek za druhé místo si přijela převzít Základní škola Slušovice, která se na předních příčkách umisťuje pravidelně. S téměř stoprocentní účastí žáků a 4 328 body skončila v republice na 14. místě. Těsně za ní obsadila třetí příčku  Základní škola a Mateřská škola Újezd s počtem 4 191 bodů a 16. místem mezi všemi zúčastněnými školami v ČR.

Skvělé umístění a především sportovní aktivitu žáků ocenil také hejtman Jiří Čunek: „Mám radost z toho, že takové soutěže máme a že se vás tolik zúčastnilo. Já, když jsem byl velký jako vy, tak jsem chodil do gymnastiky, poté jsem závodně plaval a věnoval jsem se i orientačnímu běhu, takže vím, že když se člověk něco v mládí naučí, tak to pak umí celý život. Tato soutěž tu není jenom proto, abyste vyhrávali, ale také proto, abyste byli zdraví, vytrénování a v případě potřeby tak byli schopni pomoci nejen sobě, ale i někomu jinému.“

Po vyhlášení výsledků bylo pro účastníky připraveno drobné občerstvení a prohlídka stálé expozice „PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost“, která byla velmi zajímavým zpestřením programu. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si zástupci škol odnesli také dárkové tašky od Zlínského kraje.

5. ročník soutěže odstartuje koncem listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.