Asociace amatérských sportů ČR

VE ZLÍNĚ NÁSLEDOVALA PO PŘEDÁNÍ NAUČNÁ PROHLÍDKA

Zlínský kraj obstaral další pokračování seriálu předávání cen školám za úspěch v soutěži Hejtmanův pohár.

Slavnostní ocenění škol ze Zlínského kraje, které se letos nejvýše umístily v soutěži Hejtmanův pohár, se uskutečnilo v úterý 18.10. na krajském úřadě ve Zlíně. Přítomným žákům i jejich pedagogům poblahopřál a ceny předal radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petr Navrátil. Do druhého ročníku soutěže, která je založena na překonávání dráhy sportovních dovedností, se ve Zlínském kraji zapojilo více než 6 000 žáků ze 22 škol.

 

Byl to tuhý boj! Možné nejtěsnější ze všech krajů České republiky. Ve Zlínském kraji o konečném pořadí na stupních vítězů ve druhém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár rozhodovalo pár bodů. Ano, nikoliv sekund, jak by se u sportovní soutěže nabízelo, ale naopak bodů, které školy získávají za pestré soutěžní aktivity.

S odstupem času se zástupci tří nejaktivnějších škol sešli na půdě krajského úřadu ve Zlíně, aby z rukou radního Petra Navrátila převzali ceny za skvělý úspěch.

„Vítám každou aktivitu, která děti dokáže rozpohybovat, a proto chci velmi poděkovat jednak organizátorům této soutěže a také pedagogům z jednotlivých škol, jež se do soutěže zapojily,“ zdravil na úvod radní Petr Navrátil.

 

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí ve Zlínském kraji
1. místo: ZŠ Slušovice
2. místo: ZŠ Mánesova Otrokovice
3. místo: ZŠ Slavičín Vlára

 

Vítězná ZŠ Slušovice obdržela šek na 10.000 korun a cennou trofej. Stříbrná ZŠ Mánesova Otrokovice převzala od radního poukázky na nákup do sportovního obchodu Hervis  v hodnotě 4.000 korun. Ty samé poukázky v hodnotě 1.000 získala ZŠ Slavičín Vlára, vítězná škola z prvního ročníku, která se tentokrát umístila na třetí příčce.

Kromě těchto hlavních cen se přítomní žáci také těšili z dárků od krajského úřadu a sladkých odměn od partnera soutěže – společnosti Storck.

Překvapení pro školní delegace byl závěrečný bod programu se vzdělávacím nádechem. Žáci a jejich školní doprovod zažili unikátní prohlídku a jízdu Baťovým výtahem.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >