Asociace amatérských sportů ČR

VÁCLAV ŠLAJS PŘIVÍTAL NEJAKTIVNĚJŠÍ ŠKOLY SOUTĚŽE HEJTMANŮV POHÁR

V úterý 20.10. se na Krajském úřadě Plzeňského kraje setkal hejtman Václav Šlajs se školními delegacemi ze ZŠ Blatnice, 1. ZŠ Plzeň, Západní 18 a ZŠ Tymákov. Důvod? Předání cen za úspěch v premiérovém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Zastupitelský …

V úterý 20.10. se na Krajském úřadě Plzeňského kraje setkal hejtman Václav Šlajs se školními delegacemi ze ZŠ Blatnice, 1. ZŠ Plzeň, Západní 18 a ZŠ Tymákov. Důvod? Předání cen za úspěch v premiérovém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár.


Zastupitelský sál Plzeňského kraje. Místo, kde padlo a ještě padne nespočet důležitých rozhodnutí. V úterý 20. 10. tato významná místnost posloužila k jinému účelu. K předání cen nejlepším školám z Plzeňského kraje v soutěži Hejtmanův pohár.

Hejtman Václav Šlajs pozval společně s AAS ČR 3 nejúspěšnější školy a ty s radostí přijaly. Za vítěznou školu ZŠ Blatnice pro ocenění dorazila ředitelka školy Blanka Hájková, učitelka TV Lucie Boudová a výběr 10ti žáků. S výběrem 10ti žáků dorazila také druhá v pořadí 1. ZŠ Plzeň, Západní 18, kterou reprezentoval ředitel školy Radek Dolenský a učitelka TV Dana Husáková. Pro cenu za třetí místo dorazila s výběr žáků také Hana Hoblíková ze ZŠ Tymákov.

„Jsem rád, že se u dětí podporuje rozvoj pohybových aktivit. V Plzeňském kraji se sportu daří a já věřím, že tomu tak bude i do budoucna,“ vyřkl přání v úvodní řeči hejtman Václav Šlajs, kterého na předání cen doplnila také náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková a radní Jaroslav Šobr. „Jak jsem byl ujištěn, druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016. Už teď se těším, že se přihlásí ještě více škol. Za Plzeňský kraj můžu slíbit, že soutěž podpoříme!“ slíbil hejtman a pomalu se chystal na to nejdůležitější – předání cen nejúspěšnějším školám soutěže.

Vítězná škola v každém kraji obdrží originální pohár a finanční odměnu 10.000 Kč. Druhá škola obdrží poukaz na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč. Bronzová škola může za odměnu nakoupit v Hervisu za 1.000 Kč.

Součástí předání bylo také promítání filmu o Plzeňském kraji a závěrečná diskuse, která měla poměrně netradiční průběh. Hejtman Václav Šlajs se totiž nevědomky vžil do role redaktora a pátral u přítomných žáků po odpovědích na dotazy ze sportovní oblasti. „Jaké znáš sportovce z Plzně? Chodíte do Doosan Areny? Kdo neumí kotrmelec? A jakému sportu se věnuješ?“ na to vše se zvídavě vyptával. „Joo Tymákov, tamější házená je vážně na vynikající úrovni!“ prokazoval hejtman také svůj sportovní přehled.

Předání cen tak provázela příjemná a uvolněná atmosféra. „Těšíme se na další ročník!“ loučili se zástupci škol.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >