Asociace amatérských sportů ČR

V Olomouci odstartovala roadshow se soutěží Talent roku

Asociace amatérských sportů České republiky odstartovala 19. března 2014 v olomoucké ZŠ Heyrovského celorepublikovou roadshow, v rámci které se na různých místech České republiky uspořádá speciální sportovní den s výstižným názvem Sportovní den s Talentem, jehož hlavní náplní je závod …

Prohlidka_trateAsociace amatérských sportů České republiky odstartovala 19. března 2014 v olomoucké ZŠ Heyrovského celorepublikovou roadshow, v rámci které se na různých místech České republiky uspořádá speciální sportovní den s výstižným názvem Sportovní den s Talentem, jehož hlavní náplní je závod prověřující sportovní všestrannost soutěžících. To vše s cílem podpořit hlavní myšlenku soutěže Talent roku 2014, kterou je rozpohybování mladé generace.

Smích, napětí, skandované pokřiky i radost z vítězství… To vše přinesl premiérový díl Sportovního dne s Talentem v Olomouci, kam dorazilo s početným doprovodem celkem 60 závodníků, mezi kterými byli mladí sportovci přihlášení do soutěže Talent roku 2014 z Olomouckého a Zlínského kraje a také žáci z přilehlých škol. Pro všechny tyto natěšené aktivní děti byla přichystaná trať postavená na principech „opičí dráhy“, kde soutěžící naplno ukazovali svůj talent v akci.

„Jsme potěšeni, že naše moderně zrekonstruovaná a sportovně založená škola může pomoci s uspořádáním Sportovního dne s Talentem, přeji všem hodně štěstí,“ přivítal všechny přítomné Oldřich Anděl, ředitel olomoucké ZŠ Heyrovského, školy s opravdu ukázkovým sportovním areálem, kde se akce konala.

Stejně jako by tomu mělo být před jakoukoliv pohybovou aktivitou, tak i v Olomouci předcházela urputnému zápolení s časem společná rozcvička. Její vedení si vzala na starosti Barbora Zatloukalová, nadějná česká atletka, která se stala vítězkou soutěže Talent roku v roce 2012, tehdy jako žákyně právě olomoucké ZŠ Heyrovského.  A jak na tuto soutěž čestný host Sportovního dne s Talentem vzpomíná? „Soutěž mi přinesla největší sportovní zážitek, díky výhře jsem se totiž setkala s Usainem Boltem. Dnes už studuji na gymnáziu, ale soutěž na Facebooku stále sleduji, je tam opět hodně šikovných sportovců,“ hodnotila Bára soutěž před zraky přítomných závodníků, kteří rázem měli o motivaci postaráno. Bára pak také předvedla ukázkové zdolání připravené závodní tratě, na kterou se následně již s chutí vrhli přítomní závodníci.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:
Kategorie Mladý talent – dívky: Eliška Náplavová (ZŠ sv. Voršily, Olomouc)
Kategorie Mladý talent – chlapci: Adam Jurajda (ZŠ Koryčanské Paseky, Rožnov p. Radhoštěm)
Kategorie Velký talent – dívky: Gabriela Novotná (ZŠ sv. Voršily, Olomouc)
Kategorie Velký talent – chlapci: Petr Maksant (ZŠ Senice na Hané)

Sportovní den s Talentem je podpůrnou akcí soutěže Talent roku, jejíž čtvrtý ročník se momentálně nachází ve fázi těsně před uzavřením sběru přihlášek.  Poté již přijde na řadu porota v čele s lyžařkou Šárkou Strachovou, která vybere Sportovní talenty roku 2014.

Partnery celé soutěže i sportovního dne jsou Česká pošta, Lesy ČR, HERVIS Sports, nimm2, Rengl, Asociace krajů České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a mediálním partnerem je Regionální deník. Akce se konala za podpory Olomouckého kraje. Velké poděkování zaslouží rovněž ZŠ Heyrovského.

Soutěž Talent roku je součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

Galerie

B-Zatloukalova_cestny_host doprovodny_program hod_na_kos obecenstvo Odmeny_pro_viteze Prohlidka_trate rozcvicka sladkosti_pro_zavodniky uvodni_slovo_reditele vitezove

Ke stažení

        

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >