Asociace amatérských sportů ČR

V Libereckém kraji zvítězila ZŠ Liberecká z Jablonce n. Nisou

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol v Libereckém kraji ve čtvrtek 4. …

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár předal zástupcům nejlepších škol v Libereckém kraji ve čtvrtek 4. října náměstek hejtmana Mgr. Petr Tulpa. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Trofej si letos vybojovala Základní škola Liberecká z Jablonce nad Nisou, která do soutěžních aktivit zapojuje i hendikepované žáky. O to cennější je jejich vítězství! Šek za druhé místo si přijela převzít Základní škola a Mateřská škola Stráž pod Ralskem. Obě školy nejsou v soutěži žádnými nováčky, už loni se umístily mezi třemi nejlepšími školami! Třetí místo obsadila Základní a umělecká škola Jablonné v Podještědí, která se však slavnostního předání z organizačních důvodů bohužel nezúčastnila.

Po vyhlášení výsledků čekala žáky i jejich doprovod oblíbená jízda výtahem páternoster na vyhlídku Libereckého mrakodrapu. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Libereckého kraje.

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >