Asociace amatérských sportů ČR

MILETÍN VYSTŘÍDAL NA TRŮNU SKUHROV NAD BĚLOU

Krajský úřad v Hradci Králové hostil předání cen soutěže Hejtmanův pohár!

Náměstek hejtmana Otakar Ruml přivítal ve čtvrtek 29.9. na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje nejlepší krajské školy druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár – ZŠ K.J.Erbena a MŠ Korálka Miletín, ZŠ a MŠ Skuhrov nad Bělou, ZŠ a MŠ Police nad Metují. Zpestření programu přinesla prohlídka úřadu s dvěma hlavními zastávkami – zastupitelský sál a kancelář hejtmana.

 

Téměř přesně před rokem vítal na krajském úřadě náměstek hejtmana Otakar Ruml pedagogy a žáky ze ZŠ a MŠ Skuhrov nad Bělou a ZŠ K.J.Erbena a MŠ Korálka Miletín. Důvod? Šlo o dvě nejúspěšnější školy premiérového ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár.  Tehdy zástupci škol jednoznačně přikyvovali na dotaz, zda se pokusí obhájit či dokonce vylepšit jejich skvělý úspěch.

A tak se také stalo! Jen s tím rozdílem, že se obě školy na úplném vrcholu krajského žebříčku vystřídaly. Po roce tak s radostí přijaly pozvání na krajský úřad, kde jim byly předány zasloužené odměny. Doprovodili je zástupci ZŠ a MŠ Police nad Metují – školy třetí v pořadí.

 

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Královéhradeckém kraji
1. místo: ZŠ K.J.Erbena a MŠ Korálka Miletín
2. místo: ZŠ a MŠ Skuhrov nad Bělou
3. místo: ZŠ a MŠ Police nad Metují

 

Všechny oceňované školy ve druhém ročníku soutěže Hejtmanův pohár shodně prokázaly, že sport na jejich škole rozhodně nepatří na druhou kolej. Celé školy ve druhém pololetí školního roku 2015/2016 nadšeně sportovaly. Ceny pro školy se tak zákonitě musí nést také ve sportovním duchu.

Za třetí a druhé místo si školy vysportovaly poukázky na nákup do obchodu Hervis ve výši 4.000 korun, resp. 1.000 korun. Za první místo vyhráli žáci a pedagogové z Miletína originální trofej a k tomu finanční odměnu ve výši 10.000 korun.

Po předání cen, zachycení památečních fotografií a krátké besedě přišlo na řadu závěrečné zpestření programu. Tím byla prohlídka úřadu, která měla naplánované dvě hlavní zástavky – kancelář hejtmana a zastupitelský sál. Přítomní žáci tak na vlastní oči viděli místa, kde se rozhoduje o všem podstatné v kraji.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >