Asociace amatérských sportů ČR

V Karlovarském kraji se z výhry v Hejtmanově poháru radovala Základní škola Sokolov, Běžecká

Žáci dalších tří základních škol si ve středu 15. listopadu 2017 převzali ocenění za výkony ve třetím ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Na řadu přišel Karlovarský kraj a předávání cen se v prostorách krajského úřadu ujala přímo hejtmanka Jana Vildumetzová. Ta předala pohár pro …

Žáci dalších tří základních škol si ve středu 15. listopadu 2017 převzali ocenění za výkony ve třetím ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Na řadu přišel Karlovarský kraj a předávání cen se v prostorách krajského úřadu ujala přímo hejtmanka Jana Vildumetzová. Ta předala pohár pro vítěze zástupcům Základní školy Sokolov, Běžecká 2055. Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR, cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Žáci a žákyně ze 14 krajů soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová ve svém úvodním projevu zavzpomínala na období, kdy se sama jako učitelka tělocviku snažila nadchnout děti pro sport, a její oblíbenou disciplínou při hodinách tělocviku byla právě opičí dráha. Paní hejtmanka vyjádřila respekt dětem, které soutěžily, a také organizátorům soutěže z Asociace amatérských sportů ČR. Ty zastupovala při slavnostním ocenění manažerka projektu Zuzana Válková, která ocenila podporu Karlovarského kraje i deklarovaný zájem hejtmanky Vildumetzové osobně pomoci s větším zapojením základních škol v kraji do Hejtmanova poháru.

„Zájem o náš projekt má celkově stoupající tendenci. Za všechny tři ročníky dohromady se do soutěže zapojilo 570 základních škol a bezmála 160 tisíc dětí. V Karlovarském kraji to letos bylo 9 škol a více než 2 tisíce dětí. Důležité také je, že v rámci našeho tříletého snažení o podporu sportování dětí a mládeže jsme v hotovosti nebo formou poukázek přispěli školám a žákům částkou 630 tisíc korun,“ představila pozitivní statistiky a čísla Zuzana Válková.   

Pojďme už ale k výsledkům třetího ročníku Hejtmanova poháru v Karlovarském kraji. Souboje o první tři příčky byly letos velmi těsné. Nejvíce bodů, konkrétně 4200, nakonec získala Základní škola Sokolov, Běžecká 2055, jen o 10 bodů méně pak získala Základní škola Nová Role. Pomyslné bronzové medaile pak skončily na krcích žáků a žákyň ze Základní školy Lomnice. Ti měli ve výsledku opět jen o 10 bodů méně než jejich „rivalové“ ze školy na druhém místě.    22

Všechny děti, které spolu se svými pedagogy dorazily ve středu 15. listopadu na krajský úřad Karlovarského kraje, měly možnost prohlédnout si prostory Krajské knihovny Karlovy Vary. Žáci a žákyně si vedle poháru pro vítěze a peněžních poukázek pro svoje školy odnesly také další ceny, které věnoval jak Karlovarský kraj, tak partneři Hejtmanova poháru v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.

DSC09944

DSC00020

DSC09987DSC09966DSC00022

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >