Asociace amatérských sportů ČR

V Jihočeském kraji kralovala třeboňská základní škola

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola předal trofej vítězům druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár.

V nejdůležitější místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje – v zastupitelském sálu – přivítal v pátek 30.9. hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola 20 žáků a 4 pedagogy. Šlo o zástupce prvních dvou škol, které ovládly druhý ročník školní soutěže Hejtmanův pohár. V pořadí třetí škola se z předání bohužel musela omluvit.

 

Málokomu se v životě poštěstí sedět v pohodlných křeslech zastupitelského sálu a ovládáním hlasovacího zařízení rozhodovat o dění v kraji. Toto privilegium zůstane většině lidí navždy zapovězeno. O to cennější byla možnost vžít se do role zastupitelů pro 20 vybraných žáků ze ZŠ Třeboň, Na Sadech 375 a ZŠ a MŠ Střelské Hoštice, ze škol, které přijaly pozvání hejtmana Jiřího Zimoly a dorazily na předání cen školní soutěže Hejtmanův pohár. ZŠ a MŠ Staré Hobzí, která se umístila na třetím místě, se z předání omluvila.

„Moc vám všem gratuluji ke skvělému úspěchu v soutěži Hejtmanův pohár. Toto ocenění za sportovní aktivity si právem zasloužíte!“ vítal hlavní představil Jihočeského kraje všechny přítomné.

 

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Jihočeském kraji
1. místo: ZŠ Třeboň, Na Sadech 375
2. místo: ZŠ a MŠ Střelské Hoštice
3. místo: ZŠ a MŠ Staré Hobzí

 

Z přítomných žáků přímo sálalo nadšení a natěšení se na zasloužené odměny, proto se po úvodním přivítání šlo hned předávat.

Vítězná škola se radovala z originální trofeje a finanční odměny 10.000 korun. A radovala se skutečně doslova, když při společné fotografii s hejtmanem Jiřím Zimolou došlo také na sborové vítězné zvolání. Škola na stříbrném místě si z předání odnesla poukázky na nákup do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 korun. Všichni přítomní reprezentanti škol dostali z rukou hejtmana dárkovou tašku. Nechyběly také sladké odměny od partnera soutěže společnosti Storck. Třetí škola v pořadí se může těšit na poukázky na nákup sportovního vybavení v hodnotě 1.000.

Po předání a fotografování došlo na příjemnou besedu s hejtmanem kraje, při které se především hodnotil druhý ročník soutěže.

Poslední bodem programu byla prohlídka fotografií zachycujících dění v Olympijském parku Rio-Lipno, které zdobily chodby a schodiště budovy krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >