Asociace amatérských sportů ČR

V BLATNICI SPORTOVALA CELÁ ŠKOLA! VŠE ODSTARTOVALA SPECIÁLNÍ PÍSNIČKA

Ani nečekaná jarní sněhová vánice nezamezila uskutečnění dalšího sportovního dne, který AAS ČR pořádá v rámci soutěže Hejtmanův pohár na území celé České republiky. V úterý 31.3. Hejtmanův pohár rozpohyboval celou ZŠ Blatnice. Celostátní roadshow soutěže Hejtmanův pohár, která se …

Blatnice (8)Ani nečekaná jarní sněhová vánice nezamezila uskutečnění dalšího sportovního dne, který AAS ČR pořádá v rámci soutěže Hejtmanův pohár na území celé České republiky. V úterý 31.3. Hejtmanův pohár rozpohyboval celou ZŠ Blatnice.

Celostátní roadshow soutěže Hejtmanův pohár, která se koná s cílem podpořit hlavní cíl soutěže, měla tentokrát zastávku v Blatnici v Plzeňském kraji. Šlo již o pátou akci v pořadí, když před tím už Hejtmanův pohár se svým speciálním sportovním dnem zavítal do Jalubí, Písku, Chomutova a Orlové.

Připraveni závodit a užít si zajímavý sportovní den byli takřka všichni žáci ZŠ Blatnice, jedinou výjimkou byli ti úplně nejmladší, jelikož první třídy zůstaly ve školních lavicích.

Začátek akce byl tentokrát velmi originální a kreativní. Přestože AAS ČR má s realizací podobných akcí již bohaté zkušenosti, tak s něčím podobným se dosud nesetkala. Podpůrná akce soutěže Hejtmanův pohár totiž tentokrát byla zahájena písničkou ve sborovém podání všech žáků ZŠ Blatnice. A nešlo o jen tak obyčejnou písničku. Žáci měli připravenou speciální skladbu složenou pouze pro soutěž Hejtmanův pohár. Do role hudební skladatelky a textařky se vžila Lucie Boudová, členka místního pedagogického sboru, která školu také do soutěže zaregistrovala. Však si také oblíbená paní učitelka vysloužila na závěr při předávání cen bouřlivý aplaus. Ale pěkně postupně…

Úkol dne byl jasný. Překonat co nejrychleji připravenou soutěžní dráhu, kterou již všichni žáci dobře znali z hodiny tělesné výchovy. Samotná soutěž Hejtmanův pohár je totiž uzpůsobena tak, že se školy mohou zapojit a soutěžit právě v rámci hodiny tělesné výchovy.

Dráha, na kterou natěšení žáci rozděleni do čtyř kategorií vybíhali jednotlivě, byla složena z různých kreativních překážek. Soutěžící tak během necelé minuty předvedli v akci svůj sportovní talent.

V rámci doprovodného programu pak děti testovaly svoji zručnost v jízdě na koloběžce a také si mohly zkusit, zda by uměly zachránit lidský život. Odměnou jim pak byla sladká odměna v podobě bonbonů a lízátka značky nimm2.

Na ty nejšťastnější v každé kategorii čekaly lákavé ceny. Diplomy, dárkové tašky, medaile a také poukazy na nákup do Hervisu. Kdo si ceny nakonec odnesl?

1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Együdová Kateřina
2. místo – Jedličková Veronika
3. místo – Kirthová Kateřina

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Polák Jakub
2. místo – Chmelíř Adam
3. místo – Filip Patrik

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Chalupová Eliška
2. místo – Draská Anna
3. místo – Klailová Jana

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Pařížský Pavel
2. místo – Aschenbrenner Václav
3. místo – Routschka Dominik

Základní škole v Blatnici v čele s ředitelkou Blankou Hájkovou a učitelkou Lucií Boudovou patří velké poděkování.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně v plném proudu. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

Blatnice (1) Blatnice (2) Blatnice (3) Blatnice (4) Blatnice (5) Blatnice (6) Blatnice (7) Blatnice (8) Blatnice (9) Blatnice (10) Blatnice (11) Blatnice (12)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >