Asociace amatérských sportů ČR

ÚSTECKÝ KRAJ ZNÁ VÍTĚZE HEJTMANOVA POHÁRU. PRVENSTVÍ OBHÁJILA ZŠ POSTOLOPRTY!

Ve středu 10.10.2018 jsme předali ceny nejlepším školám Ústeckého kraje v Hejtmanově poháru 2018. Na krajském úřadě ocenili školy náměstek pro oblast školství, Mgr. Bc. Petr Šmíd, spolu s předsedkyní Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Radmilou Krastenicsovou.  Hejtmanův …

Ve středu 10.10.2018 jsme předali ceny nejlepším školám Ústeckého kraje v Hejtmanově poháru 2018. Na krajském úřadě ocenili školy náměstek pro oblast školství, Mgr. Bc. Petr Šmíd, spolu s předsedkyní Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Radmilou Krastenicsovou. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Po celoroční dřině a skvělých výkonech žáků nebylo žádným překvapením, že trofej vybojovala již podruhé Základní škola Postoloprty, která s počtem 5 143 bodů dokonce ovládla celou soutěž a získala nejvíce bodů ze všech škol v celé republice! Za to si jednoznačně zasloužila speciální diplom a pochopitelně skleněný pohár a šek na 10 000 korun.

Poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 4 000 korun si spolu s diplomem za druhé místo převzali zástupci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy Duchcov. Tuto školu navštěvují i hendikepovaní žáci, o to cennější je, že se ve velké konkurenci škol dokázali probojovat až na druhou příčku.

Na třetím místě letos skončila Základní škola a Mateřská škola Vroutek, která si vysportovala poukaz na sportovní vybavení z Hervisu v hodnotě 1 000 korun. Velká pochvala patří všem třem školám, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíce dětí.

Po vyhlášení výsledků byla pro účastníky připravena beseda o krajském úřadě a Ústeckém kraji a měli možnost si prohlédnout vzácný hejtmanský řetěz. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Ústeckého kraje.

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >