Asociace amatérských sportů ČR

ÚSTECKÝ KRAJ ZNÁ VÍTĚZE HEJTMANOVA POHÁRU. PRVENSTVÍ OBHÁJILA ZŠ POSTOLOPRTY!

Ve středu 10.10.2018 jsme předali ceny nejlepším školám Ústeckého kraje v Hejtmanově poháru 2018. Na krajském úřadě ocenili školy náměstek pro oblast školství, Mgr. Bc. Petr Šmíd, spolu s předsedkyní Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Radmilou Krastenicsovou.  Hejtmanův …

Ve středu 10.10.2018 jsme předali ceny nejlepším školám Ústeckého kraje v Hejtmanově poháru 2018. Na krajském úřadě ocenili školy náměstek pro oblast školství, Mgr. Bc. Petr Šmíd, spolu s předsedkyní Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, Ing. Radmilou Krastenicsovou. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Po celoroční dřině a skvělých výkonech žáků nebylo žádným překvapením, že trofej vybojovala již podruhé Základní škola Postoloprty, která s počtem 5 143 bodů dokonce ovládla celou soutěž a získala nejvíce bodů ze všech škol v celé republice! Za to si jednoznačně zasloužila speciální diplom a pochopitelně skleněný pohár a šek na 10 000 korun.

Poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 4 000 korun si spolu s diplomem za druhé místo převzali zástupci z Dětského domova, Základní školy a Střední školy Duchcov. Tuto školu navštěvují i hendikepovaní žáci, o to cennější je, že se ve velké konkurenci škol dokázali probojovat až na druhou příčku.

Na třetím místě letos skončila Základní škola a Mateřská škola Vroutek, která si vysportovala poukaz na sportovní vybavení z Hervisu v hodnotě 1 000 korun. Velká pochvala patří všem třem školám, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíce dětí.

Po vyhlášení výsledků byla pro účastníky připravena beseda o krajském úřadě a Ústeckém kraji a měli možnost si prohlédnout vzácný hejtmanský řetěz. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Ústeckého kraje.

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

PODEVÁTÉ S TALENTEM ROKU!

Ve čtvrtek 31.1. odstartoval Talent roku 2019! Kdo se může zúčastnit?

ODSTARTOVAL 5. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V prosinci odstartoval již 5. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

Vítězové Hejtmanova poháru 2018

Už známe 3 nejlepší školy v každém kraji ve čtvrtém ročníku soutěže Hejtmanův pohár! Kdo vyhrál?

PROJEKT 100 LET ČESKÉHO SPORTU ODSTARTOVAL

Soutěž u příležitosti oslav 100 let od vzniku samostatného státu. Chci vědět víc.

Více událostí >