Asociace amatérských sportů ČR

STÁLE NEKONČÍME! DALŠÍ DÍL CELOSTÁTNÍ ROADSHOW SE KONAL NA ZŠ DOLNÍ LOMNÁ

Premiérový ročník školní soutěže Hejtmanův pohár bude ukončen poslední den v květnu. Do té doby se také konají sportovní dny na zapojených školách. Jde o podpůrné akce celého projektu, který motivuje děti a mládež k aktivnímu a zdravému životnímu stylu. …

Dolni Lomna (8)Premiérový ročník školní soutěže Hejtmanův pohár bude ukončen poslední den v květnu. Do té doby se také konají sportovní dny na zapojených školách. Jde o podpůrné akce celého projektu, který motivuje děti a mládež k aktivnímu a zdravému životnímu stylu. Ve čtvrtek 21. 5. se uskutečnila nejvýchodněji položená zastávka letošní roadshow. Sportovalo se na ZŠ Dolní Lomná!

Východněji už to snad ani nejde! Další díl roadshow po školách zapojených do soutěže Hejtmanův pohár přivedl AAS ČR – organizátory projektu – do malebného údolí Těšínských Beskyd na pomezí sousedního Polska a Slovenska. Polské nápisy a SMS vítající v síti jiného operátora dávaly najevo, že hranice republiky jsou hned za rohem. Jde o jedno z nejkrásnějších údolí Moravskoslezských Beskyd s průzračně čistou říčkou Lomná. Radost sportovat v takovém prostředí!

Právě to bylo hlavní smyslem návštěvy útulné ZŠ Dolní Lomné – s chutí si zasportovat a prožít příjemné odpoledne ve spojení s pohybem!

„Škoda že dnes nevyšlo počasí, prostory kolem školy jsou ideální,“ vítala organizátory Marie Byrtusová, členka místního pedagogického sboru, a s lehkou lítostí kontrolovala nepřestávající déšť.

Nevadí, sportovat se dá všude, a tak Hejtmanův pohár našel opět své útočiště v tělocvičně. Postavit unifikovanou soutěžní dráhu Hejtmanova poháru zde nebyl problém. Na té se jednotlivě představilo 36 žáků. Z celkem 61 žáků neúplné základní školy si tak přišla užít sportovní odpoledne více než polovina.

Soutěžící byli rozděleni dle věku a pohlaví do 4 kategorií. V hlavním závodě se pak každý individuálně vydal na opičí dráhu, aby úspěšně zdolal všechny nástrahy. Jasně patrné bylo, že pohyb místním dětem není cizí! Dokazovaly to také v doprovodném programu, kde si vyzkoušely jízdu zručnosti na koloběžce.

Tři nejlepší z každé kategorie byli odměněni diplomem, dárkovou taškou a samozřejmě nechyběla ani cenná medaile. Vítězové každé kategorie obdrželi navíc ještě poukaz na nákup do Hervisu v hodnotě 500 Kč.
1. kategorie – mladší dívkyDolni Lomna (6)
1. místo – VANESA STROKOVÁ
2. místo – KATEŘINA ČERVENKOVÁ
3. místo – VERONIKA SOBOLOVÁ

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – DOMINIK SIKORA
2. místo – FILIP STRYCZEK
3. místo – DAVID SZKANDERA

3. kategorie – starší dívky
1. místo – TEREZA SOBOLOVÁ
2. místo – VENDULA SZCZOTKOVÁ
3. místo – TEREZA MARTYNKOVÁ

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – JAKUB MIKULA
2. místo – ALEXANDR DOLEČEK
3. místo – NIKOLAS STROKA
„Gratuluji všem soutěžícím k pěkným výsledkům a také bych ráda poděkovala AAS ČR za příjemné sportovní odpoledne. Je obdivuhodné, že jste za námi přijeli takovou dálku, moc si toho vážíme. Příští rok se opět rádi zúčastníme!“ ukončila slavnostní předání cen krátkou řečí ředitelka Dagmar Gomolová.

Základní škole Dolní Lomná patří velké poděkování, jmenovitě pak Marii Byrtusové a ředitelce Dagmar Gomolové.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkovou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně ve své závěrečné fázi. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

Dolni Lomna (1) Dolni Lomna (2) Dolni Lomna (3) Dolni Lomna (4) Dolni Lomna (5) Dolni Lomna (6) Dolni Lomna (7) Dolni Lomna (8) Dolni Lomna (9) Dolni Lomna (10) Dolni Lomna (11) Dolni Lomna (12)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >