Asociace amatérských sportů ČR

SPORTOVNÍ SVÁTEK NA ZŠ MLÁDÍ V ORLOVÉ

V úterý 24.3. měla na programu další zastávku doprovodná roadshow soutěže Hejtmanův pohár. Tentokrát si speciální sportovní den užili žáci ZŠ Mládí v Orlové. Šlo o první školu v Moravskoslezském kraji, která přivítala podpůrnou akci nové školní soutěže. „Žáci a …

V úterý 24.3. měla na programu další zastávku doprovodná roadshow soutěže Hejtmanův pohár. Tentokrát si speciální sportovní den užili žáci ZŠ Mládí v Orlové. Šlo o první školu v Moravskoslezském kraji, která přivítala podpůrnou akci nové školní soutěže.

„Žáci a nejen oni už jsou natěšení!“ hlásila ještě před zahájením ředitelka ZŠ Mládí Irena Kněžíkova. Vše potvrzoval také zdejší učitel tělesné výchovy Petr Tomis, který školu do soutěže přihlásil a byl hlavní pomocnou rukou pro organizátory.

Co bylo pro žáky připraveno? Hlavním bodem programu byl závod ve zdolávání soutěžní dráhy Hejtmanova poháru. Ten, kdo zrovna nezávodil nebo nefandil, si mohl vyzkoušet svoji zručnost při jízdě na koloběžce nebo v praxi zkoušel zásady první pomoci.

A došlo i na pár překvapení.

Prvním byla návštěva místních sportovních hvězd. Žáky přišli podpořit hokejisté HC Orli Orlová, konkrétně brankář René Urbánek a útočník Jakub Voznica. Ti nejdříve zdůraznili důležitou zásadu každého sportovce, když si vzali na povel úvodní rozcvičku. Strážce místní hokejové svatyně poté dokonce předvedl svůj sportovní talent na připravené soutěžní dráze. Na řadu přišla rovněž autogramiáda. Nekončící zástup žadatelů o podpis jen dokazoval, jak jsou místní hokejisté oblíbení.

Další překvapení si připravila pro sportovně orientované žáky samotná paní ředitelka, která s přispěním SRPDŠ nechala vyrobit náramek pro všechny, kteří se do závodu zapojili. „Každý z vás obdržel náramek, tak si ho hned zítra nezapomeňte vzít do školy! A až se vás někdo bude ptát, tak mu řekněte, že je to dárek pro každého, kdo bude sportovat a zapojí se do Hejtmanova poháru!“ vysvětlovala ředitelka Irena Kněžíkova, proč každý po doběhnutí hlavního závodu obdržel společně se sladkou odměnou také slušivý náramek, který nápisem „Pohyb, zdraví, tvůrčí smysl“ zdůrazňoval dlouhodobě sledované cíle školy. Nápaditá cesta, jak motivovat ostatní žáky k pohybu.

Přibližně stovka závodníků byla rozdělena do čtyř kategorií, ti nejúspěšnější se mohli těšit na lákavé ceny. Samotní vítězové obdrželi poukázku na nákup do Hervisu v hodnotě 500 Kč.

1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Kristýna Weissová
2. míso – Nikol Hluchníková
3. místo – Kristýna Čeifová

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Marián Pastirčák
2. míso – Paul Vattes
3. místo – David Džurina

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Renata Plíhalová
2. míso – Markéta Sobotíková
3. místo – Melisa Lasková

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Roman Kantor
2. míso – Jaroslav Makula
3. místo – René Horvát

Na úplný závěr ještě přispěchala ředitelka školy se vzkazem pro všechny žáky. „Se spoustou z vás jsme se bavila, a tak vím, že jste si to dnes užili. Ale zapojili jsme se do velké soutěže a dnes stojíme teprv na startu. Jestli chceme pohár, musíme se ještě hodně snažit! Tak pustíme se do toho?“ burcovala vedoucí školy. „Anooooo!“ nenechala na sebe dlouho čekat jednoznačná odpověď.

Základní škole Mládí v čele s ředitelkou Irenou Kněžíkovou a učitelem Petrem Tomisem patří velké poděkování.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně v plném proudu. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >