Asociace amatérských sportů ČR

Sportovní den s Talentem zavítal do Ostravy. Soutěžilo se o lístky na Fed Cup!

Ve středu 9. 4.  zrealizovala Asociace amatérských sportů České republiky druhý díl celorepublikové roadshow se soutěží Talent roku 2014. V tělocvičně Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě se sešlo téměř 60 dětí z různých koutů Moravskoslezského kraje. Důvod jejich účasti byl …

startVe středu 9. 4.  zrealizovala Asociace amatérských sportů České republiky druhý díl celorepublikové roadshow se soutěží Talent roku 2014. V tělocvičně Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě se sešlo téměř 60 dětí z různých koutů Moravskoslezského kraje. Důvod jejich účasti byl jasný – předvést talent v akci a s chutí si zasportovat.

Po zdařilé olomoucké premiéře pokračoval Sportovní den s Talentem v dalším krajském městě. Tentokrát to byla Ostrava, která přivítala nejen mladé sportovce přihlášené do soutěže Talent roku 2014. Do centra Moravskoslezského kraje byli totiž pozváni s cílem rozhýbat mladou generaci také další žáci základních škol z přilehlého okolí. Ti všichni předvedli své sportovní nadání na opičí dráze, která prověřila celkovou sportovní všestrannost závodníků. Připraveny byly také doprovodné sportovní soutěže a ukázka první pomoci.

„Jsem rád, že si Asociace amatérských sportů České republiky vybrala zrovna naší školu a přeji všem závodníkům hodně štěstí,“ vítal účastníky Sportovního dne s Talentem ředitel ZŠ Bohumínská Radek Pollo, který oceňuje projekty zaměřené na pohybové aktivity mladé generace. „Bohužel současná mládež nemá takový vztah k pohybovým aktivitám, jako tomu divacibývalo. Děti se nehýbou a problém jim dělají takové sportovní základy, jako je například kotrmelec,“ je si vědom nelichotivé situace ředitel ZŠ Bohumínská.

A o co se vůbec soutěžilo? Vítězové se mohli již tradičně těšit na pohár, diplom a poukaz na nákup do obchodu HERVIS. Bonusem ostravského Sportovního dne s Talentem byly lístky na semifinále Fed Cupu, ve kterém se proti sobě střetnou týmy České republiky a Itálie. Vítěz každé kategorie tak obdržel 2 lístky na tenisovou bitvu v současnosti dvou nejlepší fedcupových týmů světa. Držiteli nejrychlejšího času celého dne navíc AAS ČR zajistí unikátní setkání, když navštíví trénink nejlepších českých tenistek.

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Kategorie Mladý talent – dívky: Jitka Čurillová (ZŠ Mládežnická, Havířov)
Kategorie Mladý talent – chlapci: Vojtěch Blahut (ZŠ Bohumínská, Ostrava) – nejrychlejší čas
Kategorie Velký talent – dívky: Klára Seroiszková (ZŠ Dělnická, Karviná)
Kategorie Velký talent – chlapci: Marek Haluška (ZŠ Vítkov, náměstí Jana Zajíce 1)

 

Sportovní den s Talentem je podpůrnou akcí soutěže Talent roku 2014, která se momentálně nachází ve fázi, kdy porota v čele s lyžařkou Šárkou Strachovou vybírá Sportovní talenty roku 2014.

Partnery celé soutěže i sportovního dne jsou Česká pošta, Lesy ČR, HERVIS Sports, nimm2, Rengl, Asociace krajů České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a mediálním partnerem je Regionální deník. Akce se konala za podpory Moravskoslezského kraje. Velké poděkování zaslouží rovněž ZŠ Bohumínská.

Soutěž Talent roku je součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

Galerie

vitezove rozcvicka registrace predani_cen nej_cas kos doprovodne_souteze start divaci slalom ceny cil

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >