Asociace amatérských sportů ČR

SPORTOVNÍ DEN NA ZŠ HEYROVSKÉHO V CHOMUTOVĚ ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Ve čtvrtek 12.3.2015 proběhl další sportovní den v rámci soutěže Hejtmanův pohár. Tentokrát se soutěžilo v Ústeckém kraji, kde o akci projevila zájem Základní škola Heyrovského v Chomutově. Asociace amatérských sportů České republiky pořádá tyto sportovní dny jako podporu zmíněného …

IMG_0857Ve čtvrtek 12.3.2015 proběhl další sportovní den v rámci soutěže Hejtmanův pohár. Tentokrát se soutěžilo v Ústeckém kraji, kde o akci projevila zájem Základní škola Heyrovského v Chomutově. Asociace amatérských sportů České republiky pořádá tyto sportovní dny jako podporu zmíněného Hejtmanova poháru, do které se již zapojilo více jak 100 základních škol. Všichni totiž chtějí získat titul Nejlepší krajská škola a zároveň pro svou školu vyhrát odměnu 10.000 korun.

Školu do této soutěže přihlásila paní učitelka Ivana Poláková, která krom jiných předmětů učí i tělesnou výchovu. Na start soutěžní „opičí“ dráhy se postavilo 54 chlapců a 46 dívek.

Úvodního slova se ujal zástupce ředitele ZŠ Mgr. Michal Šperling. Nabádal své žáky k týmovému duchu a dodržování fair play a popřál jim mnoho úspěchů do sportování. Následně si mladí sportovci měli možnost vyzkoušet, co je vlastně bude čekat.

Po pár minutách se na startu objevil předběžec z řad závodníků. Hravě zvládl běh pozpátku i válení sudů na žíněnce. Po třech neúspěšných hodech na koš si udělal trestné tři dřepy a přes obruče přeskákal k florbalovému slalomu. Tady už se střelbou nechyboval a žabími skoky doskákal až do cíle pro sladkou odměnu. Teď už mohl být za jásotu soutěžících odstartován závod mladších dívek. Opičí dráhu v rychlosti proběhli i mladší chlapci a sportovní den nastal i pro starší kategorii. Výkony všech byly opravdu vyrovnané, ale vyhrát mohli pouze tři nejrychlejší.

Během závodu si mohly děti ve vedlejší tělocvičně vyzkoušet i některou z doprovodných akcí. Tam je čekal nácvik první pomoci nebo slalom na koloběžce. Ovšem pouze s ochrannou přilbou!

Po proběhnutí cílem posledního závodníka už všichni netrpělivě čekali na vyhlášení vítězů. Paní učitelka Poláková, které rovněž patří velký dík, ukončila soutěžní den poděkováním jak sportovcům, tak organizátorům a došlo na odměňování nejlepších. Děti seděly tiše na lavičkách a věřily, že právě jejich jméno bude vysloveno z úst moderátorky. Vítězové jednotlivých kategorií se navíc těšili na poukaz na nákup v hodnotě 500 korun do sportovního obchodu Hervis.

1. kategorie – mladší dívky
1. místo Kristýna Janstová
2. místo Sára Srnková
3. místo Barbora Hrůzová

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo Petr Velička
2. místo Vojtěch Honák
3. místo Jan Kováč

3. kategorie – starší dívky
1. místo Julie Hégrová
2. místo Franka Anna Peroutka
3. místo Kateřina Rezková

4. kategorie – starší chlapci
1. místo Lukáš Faltejsek
2. místo Radek Valenta
3. místo Jakub Novotný

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >