Asociace amatérských sportů ČR

Skončil pátý ročník soutěže Hejtmanův pohár

6. listopadu 2019, Praha – Slavnostním vyhlášením výsledků a oceněním nejlepších škol z celé České republiky byl dnes zakončen v pořadí už pátý ročník soutěže Hejtmanův pohár. Tu pořádá od roku 2015 Asociace amatérských sportů ČR (AAS ČR) a během pěti let …

6. listopadu 2019, Praha – Slavnostním vyhlášením výsledků a oceněním nejlepších škol z celé České republiky byl dnes zakončen v pořadí už pátý ročník soutěže Hejtmanův pohár. Tu pořádá od roku 2015 Asociace amatérských sportů ČR (AAS ČR) a během pěti let v ní soutěžilo více než 250 tisíc žákyň a žáků z 900 základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. A také letos byl zájem dětí velký, do boje o hejtmanův pohár se jich zapojilo více než 50 tisíc! V prostorách Staroměstské radnice v Praze byly za účasti radního hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Víta Šimrala vyhlášeny nejlepší školy ze všech krajů republiky.

Hejtmanův pohár je soutěž, která je postavena na zdolávání opičí dráhy, jejíž propozice určuje právě Asociace amatérských sportů ČR jakožto organizátor. Žáci a žákyně se snaží o dosažení co nejlepšího času, zároveň jsou v průběhu soutěže vypisovány různé hejtmanské výzvy, které v sobě zahrnují natáčení videí a další dovednosti.

„Když jsme Hejtmanův pohár vymýšleli, chtěli jsme skloubit dohromady několik věcí. Jednak to měla být samozřejmě soutěž o sportu, ke kterému chceme děti vést. Zároveň jsme ale nechtěli, aby to byla soutěž fyzicky příliš náročná. My nechceme najít nové reprezentanty a vrcholové sportovce, my chceme, aby se děti hýbaly a měly ze sportu radost. Chceme je přirozeně dovést ke sportu jakožto zdravé a přirozené součásti jejich životů. Proto jsme zvolili opičí dráhu, kterou mohou absolvovat jak malé děti, tak třeba ty méně sportovně nadané,“ popisuje Milan Kočí, předseda AAS ČR.

V rámci celorepublikového žebříčku bylo umístění nejlepších škol velmi těsné. První příčku obsadily hned tři školy s počtem 4190 bodů – ZŠ Tymákov z Plzeňského kraje, ZŠ Sokolov, Běžecká 2055 z Karlovarského kraje a Gymnázium Mikuláše Koperníka z Moravskoslezského kraje. Těsně za nimi skončila ZŠ a MŠ Ptení (Olomoucký kraj) s 4180 body a třetí místo obsadily shodně s 4170 body ZŠ a MŠ Košetice (Kraj Vysočina) a ZŠ a Praktická škola Český Brod (Středočeský kraj).

Na slavnostním vyhlášení byly přítomny školy ze všech koutů republiky a některé kraje měly dokonce své zástupce z řad radních, kteří přijeli nejlepším školám ve svém kraji pogratulovat osobně. Kromě radního hlavního města Prahy Víta Šimrala tak předali ocenění předseda Výboru pro podporu cestovního ruchu, sportu a mládeže Jiří Struček z Plzeňského kraje, radní pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman ze Středočeského kraje, náměstek hejtmana Pavel Franěk z Kraje Vysočina, náměstek hejtmanky Martin Hurajčík z Karlovarského kraje a vedoucí odboru kanceláře hejtmana Jan Lukáč z Královéhradeckého kraje.

Důležité je také zmínit, jak byli v pátém ročníku Hejtmanova poháru odměněni ti nejlepší. Vítězná škola v každém kraji získala 10 000 Kč a originální hejtmanův pohár. Všechny školy, které se v krajích umístily na druhém místě, si z vyhlášení výsledků odnesly poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Decathlon v hodnotě 4.000 Kč. Školy na třetích příčkách pak poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Decathlon v hodnotě 1.000 Kč.

„Jedním z našich záměrů, se kterými tuto soutěž pořádáme, je také podporovat školy v jejich činnosti směrem ke sportování žáků a žákyň. Proto i touto formou odměn za předvedené výkony přispíváme k tomu, aby podmínky dětí byly v daných školách lepší,“ uzavírá Milan Kočí.

Tyto odměny mohly školy dostat díky společnosti Decathlon, která poukazy do soutěže poskytla. Poděkování patří také dalším partnerům a krajům, bez jejichž podpory by projekt nemohl být v takovém rozsahu zrealizován.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >