Asociace amatérských sportů ČR

RADOSTNÁ NÁVŠTĚVA NA ZŠ KUNVALD A ZŠ PTENÍ

Školy v Pardubickém a Olomouckém kraji převzaly Hejtmanův pohár

Ve středu 18. 11. přišla dlouho očekávaná chvíle pro Masarykovu ZŠ a MŠ Kunvald a pro ZŠ a MŠ Ptení. Školy převzaly ocenění za úspěch v prvním ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. A byl to úspěch přímo mimořádný! Staly se totiž nejlepšími školami ve svých krajích.

logo.HP

Téměř celé druhé pololetí školního roku 2014/2015 poctivě sportovali. Na dráze sportovních dovedností pravidelně testovali svůj pohybový talent, překonávali své předešlé výkony a také zažili spoustu legrace. Vše s cílem dosáhnout i přes trnitou cestu až na samotný vrchol a užít si zaslouženou odměnu – 10.000 Kč, originální pohár a titul „Nejlepší krajská škola“.

O kom je řeč? O žácích Masarykovy ZŠ a MŠ Kunvald a také ZŠ a MŠ Ptení. Díky jejich aktivitě a také snaze pedagogického sboru triumfovali ve školní soutěži Hejtmanův pohár. Zástupci AAS ČR tak ve středu 18. 11. tyto dvě školy navštívili a předali ceny za 1. místo v kraji, z nichž tou nejlákavější je finanční odměna 10.000 Kč. A ředitelky obou škol byly zajedno: „Peníze využijeme ve prospěch sportu. Nakoupíme zřejmě nové vybavení pro tělocvik.“

Predani_KunvaldMasarykova ZŠ a MŠ Kunvald se radovala z výhry v Pardubickém kraji. Ale „bylo to o prsa“, jak se říká sportovní hantýrkou. I když možná ani to ne. V Pardubickém kraji byl totiž boj o pohár až vzácně vyrovnaný. První a druhá škola v pořadí nasbíraly stejný počet bodů, totožné bylo také procento zapojených žáků. Rozhodnout tak nakonec musel průměrný čas nejrychlejších žáků. A ten přihrál výhru do Kunvaldu.

Přesné pořadí škol v Pardubickém kraji:
1. místo: Masarykova ZŠ a MŠ Kunvald
2. místo: ZŠ Moravany
3: místo: ZŠ Nasavrky

 

 

Predani_PteniZŠ a MŠ Ptení ovládla soutěž v Olomouckém kraji. A také ona upoutala pozornost. V tělocvičně školy s velice příjemnou atmosférou se uskutečnil jeden ze sportovních dnů, které se konaly po celé České republice jako podpůrné akce soutěže. A sportovní den na ZŠ Ptení uchvátil fantastickou atmosférou. Ukončen byl poté doslova sladkou tečkou, kterou obstarali jak jinak než šikovní žáci.

Přesné pořadí škol v Olomouckém kraji:
1. místo: ZŠ a MŠ Ptení
2. místo: ZŠ sv. Voršily v Olomouci
3: místo: ZŠ Uničov Šternberská 35
Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >