Asociace amatérských sportů ČR

Talent roku

Otevřená soutěž Talent roku je určená pro všechny žáky základních škol a víceletých gymnázií v České republice.

Hlavním cílem soutěže je podpořit zájem škol, jejich žáků a všech dětí o sport, motivovat je k vlastním pohybovým aktivitám a pěstovat v nich soutěživost a hrdost na vlastní výkony a úspěchy. AAS ČR, z.s. tímto projektem dává impulz ke zlepšení životního stylu všech žáků základních škol a víceletých gymnázií v České republice.

K zapojení se do soutěže není třeba nikam jezdit, každý účastník se hlásí prostřednictvím přihlášky, která je umístěna na oficiálních internetových stránkách soutěže Talent roku. Odesláním přihlášky se soutěžícímu vytvoří na webu profil, kde může nahrávat své soutěžní příspěvky. Soutěžící tak dokumentují svůj sportovní život, a to až do ukončení sběru přihlášek.

Soutěžit mohou jednotlivci i kolektivy, amatéři i organizovaní sportovci. Kategorie jsou otevřeny pro všechny žáky základních škol od první do deváté třídy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Díky tomu se tak může přihlásit skutečně každý žák.

Soutěží se v těchto kategoriích:
jednotlivci / kolektivy, registrovaní ve sportovním svazu /neregistrovaní sportovci, 1. až 5. třída / 6. až 9. třída.

Vítězové se mohou těšit na poukazy na nákup sportovního vybavení nebo sportovní zážitek. Jednotlivci v hodnotě 3.000 korun, kolektivy v hodnotě 5.000 korun. Zároveň také každá škola, ze které pocházejí vítězové všech osmi vypsaných kategorií, získá poukaz v hodnotě 3.000 korun či přímo sportovní vybavení. Žáci tak bojují o ceny i pro svou školu.

Dle možností zajišťuje AAS ČR, z.s. také vybraným vítězům speciální odměny v podobě jedinečných sportovních zážitku. V rámci těchto překvapení se Talenti roku setkali s takovými hvězdami sportovního nebe, jakými jsou např. Usain Bolt, Tomáš Berdych, Mirka Topinková Knapková, Jan Železný, Pavel Maslák, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Neumannová, Zuzana Hejnová či Šárka Strachová.

Po zpracování a vyhodnocení všech přihlášek komise složená ze zástupců AAS ČR, známých sportovců a zástupců zaštiťujících institucí vybere nejlepší kandidáty, kteří získají titul Talent roku. Tradiční předsedkyní poroty je Šárka Strachová.

Podrobnější informace o tomto projektu naleznete na internetových stránkách www.talentroku.cz či na Facebooku.

Facebook Instagram Youtube

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >