Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR

Hejtmanův pohár je celostátní školní soutěž pro základní školy a tomu odpovídající třídy víceletých gymnázií. Školy a jejich žáci proti sobě zápolí v překonávání unifikované soutěžní dráhy. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana.

Díky speciální webové aplikaci, která obstarává veškerou komunikaci zapojené školy a pořadatele, se školy mohou zapojit v místě, času a způsobem, který jim maximálně vyhovuje. Školy tak nemusejí nikam jezdit a navíc se mohou zapojit všichni žáci. Hejtmanův pohár nabízí především osvěžující náplň pro hodiny tělesné výchovy.

Soutěžní systém je postavený na principu získávání bodů za jednotlivé soutěžní aktivity. Největší šanci tak má škola, která je nejaktivnější, nikoliv škola s nejrychlejšími žáky.

Nejúspěšnější škola v každém kraji získává finanční odměnu 10.000 korun a originální trofej. Školy na druhém a třetím místě v každém kraji obdrží poukazy na nákup sportovního vybavení v hodnotě 4.000 korun, resp. 1.000 korun. Odměny jsou předávány na půdě krajských úřadů z rukou hejtmanů či jejich zástupců, případně na samotné škole. Reporty z předání všech ročníků jsou v tiskových zprávách.

Kompletní shrnutí dosavadních čtyř ročníků soutěže nabízí elektronická publikace.

Cílem soutěže je motivovat žáky základních škol a víceletých gymnázií k aktivnímu a zdravému životnímu stylu a podpořit jejich pozitivní vztah ke sportování.

Více informací k dispozici na webu soutěže a Faceboobku.

Facebook Instagram Youtube

Události

PODEVÁTÉ S TALENTEM ROKU!

Ve čtvrtek 31.1. odstartoval Talent roku 2019! Kdo se může zúčastnit?

ODSTARTOVAL 5. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V prosinci odstartoval již 5. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

Vítězové Hejtmanova poháru 2018

Už známe 3 nejlepší školy v každém kraji ve čtvrtém ročníku soutěže Hejtmanův pohár! Kdo vyhrál?

PROJEKT 100 LET ČESKÉHO SPORTU ODSTARTOVAL

Soutěž u příležitosti oslav 100 let od vzniku samostatného státu. Chci vědět víc.

Více událostí >