Asociace amatérských sportů ČR

100 LET ČESKÉHO SPORTU

100let-logo

Projekt vznikl jako oslava českého sportu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu v roce 1918. Jeho primárním cílem je, aby si lidé připomněli významné české sportovce, výkony, události, rekordy i činy, a uvědomili si, že máme být (nejen) jako sportovní národ na co hrdí.

Dalším cílem projektu je vzbudit zájem o sport mezi dětmi a mladými lidmi. Věříme, že pokud budou děti samy bádat v české sportovní historii, objeví samy pro sebe řadu vzorů, které je přivedou i k vlastním sportovním výkonům.

Projekt 100 let českého sportu je proto ve své první fázi určen pro všechny základní a střední školy a je pojat formou soutěže, kdy školy probádávají historii českého sportu ve svém okolí či v kraji a vytváří nominace pro dané kategorie.

Projekt mapuje historii i současnost českého sportu a má především vzdělávací funkci, kdy z nominovaných projektů následně vznikne kronika a naučná aplikace pro školy i veřejnost.

Soutěží se v těchto osmi kategoriích:

  • NEJ sportovec českého století (hlavní kategorie)
  • NEJ kolektiv českého sportu
  • NEJ sportovní událost
  • NEJ stavba českého sportu
  • NEJ osobnost českého sportu
  • NEJ rekord českého sportu
  • NEJ výrok či gesto českého sportu
  • NEJ vynález či inovace v českém sportu

Soutěžní fáze pro základní a střední školy probíhala od začátku února do konce června tohoto roku. Poté přišlo na řadu vyhodnocování projektů v každé kategorii odbornou komisí a vytvoření nominací.

Během podzimu probíhala anketa pro širokou veřejnost, která rozhodla o vítězích v každé z osmi kategorií. Paralelně hlasovala také odborná porota, složená ze slavných sportovců, trenérů, funkcionářů i novinářů. Hlasovat bylo možné elektronickou formou na portálu projektu 100 let českého sportu.

Výsledky ankety jsou zveřejněny na webu v sekci Hlasování a na Facebooku 100 let českého sportu.

Více informací se dozvíte na webu www.100letsportu.cz nebo na Facebooku.

Facebook Instagram Youtube

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >