Asociace amatérských sportů ČR

PŘEDÁNÍ CEN VE ZLÍNSKÉM KRAJI I S PŘEKVAPENÍ!

Proběhlo další předání cen soutěže Hejtmanův pohár, tentokrát ve Zlínském kraji.

Originální pohár, šek na 10.000 Kč, poukazy na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč a 1.000 Kč. Takové byly ceny pro nejúspěšnější školy Hejtmanova poháru v každém kraji. V úterý 27.10. byly tyto milé odměny připraveny na půdě Krajského úřadu Zlínského kraje, kam si pro ně s radostí nakráčely školní delegace, aby si užily své chvíle slávy za úspěch v premiérovém ročníku školní sportovní soutěže.

HP_ZK (5)

ZŠ Slavičín Vlára, ZŠ a MŠ Jalubí a ZŠ Trávníky Otrokovice. Na první pohled školy, které nemají nic společného, tedy kromě sídla ve Zlínském kraji. Zdání však klame. Tyto tři školy se účastnily prvního ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. A nejen účastnily! Díky jejich aktivitě, nadšení ze sportu a vynaloženému úsilí obsadily stupně vítězů ve Zlínském kraji. Jen namátkou, ZŠ Slavičín Vlára například propojila sportovní soutěž také s hodinou výtvarné výchovy, na ZŠ a MŠ Jalubí se naopak uskutečnil speciální sportovní den.

Přesné pořadí škol ve Zlínském kraji bylo následující:
1. místo: ZŠ Slavičín Vlára
2. místo: ZŠ a MŠ Jalubí
3: místo: ZŠ Trávníky Otrokovice

Tyto nejaktivnější školy pozval na půdu krajské úřadu radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Petr Navrátil. Školy pozvání na slavnostní předání cen s radostí přijaly. Za vítěznou ZŠ Slavičín Vlára dorazila ředitelka školy Jana Pinďáková, pedagog TV David Ptáček a 6 vybraných žáků. Druhou školu v pořadí reprezentovala na předání ředitelka školy Kateřina Kuntová, učitelka TV Monika Stindlová a 10 žáků. Bronzová škola dorazila také s 10 žáky, které přivedla ředitelka školy Jana Večeřová a pedagog TV Martin Hložek.

„Ve sportu není těžké se pro něco nadchnout, to bývá často dílem okamžiku, ale důležité je vytrvat,“ vítal a především motivoval přítomné žáky radní Petr Navrátil ve svém proslovu, po kterém již následoval očekávaný moment předání cen.

Tím však slavností akt nekončil. Pro školní delegace bylo připraveno také jedno překvapení. Jelikož předání proběhlo v budově krajské úřadu, ze které historie přímo dýchala, přišla na řadu malá exkurze – prohlídka a jízda Baťovým výtahem. Nejznámější zlínský rodák tento výtah využíval k rychlé a účinné kontrole zaměstnanců, nebo to bylo jinak? Odpověď nejen na tuto záhadu dostali natěšení žáci, kteří se tak dočkali příjemného zpestření.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Galerie

HP_ZK (8) HP_ZK (7) HP_ZK (6) HP_ZK (5) HP_ZK (4) HP_ZK (3) HP_ZK (2) HP_ZK (1)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >