Asociace amatérských sportů ČR

Před čarodějnicemi za sportem! A v Pardubicích se s chutí závodilo

Poslední dubnové odpoledne se v centru Pardubického kraje konal další díl podpůrné akce soutěže Talent roku 2014. Sportovní den s Talentem tentokrát zavítal do Pardubic na ZŠ Bratranců Veverkových, kde se sešli natěšení mladí sportovci s chutí předvést svůj sportovní talent v akci. Sportovní …

Poslední dubnové odpoledne se v centru Pardubického kraje konal další díl podpůrné akce soutěže Talent roku 2014. Sportovní den s Talentem tentokrát zavítal do Pardubic na ZŠ Bratranců Veverkových, kde se sešli natěšení mladí sportovci s chutí předvést svůj sportovní talent v akci.

Sportovní den s Talentem ve městě proslulém perníky a slavným dostihovým závodem nabídl osvědčený scénář. Před tradičním pálením čarodějnic žáci základních škol z různých koutů Pardubického kraje poměřili své síly v závodu, který otestoval jejich pohybové schopnosti a dovednosti. Nechyběla také jízda zručnosti na kole nebo koloběžce a vyzkoušení, pro život nezbytné, první pomoci.

„Jsme potěšeni, že Asociace amatérských sportů České republiky si pro uspořádání Sportovní dne s Talentem vybrala naši školu,“ začal s vítáním všech závodníků a přítomných diváků Leoš Šebela, ředitel ZŠ Bratranců Veverkových sídlící v nově zrekonstruované historické budově v klidném parku ve středu města. „Přeji všem závodníkům hodně štěstí. A kdo ví, třeba právě tady mezi námi stojí budoucí Sportovní talent roku,“ motivoval také ve svém proslovu ředitel školy, která je pilotní školou nového alternativního kolektivního sportu kin-ballu.

Sportovního dne s Talentem se zúčastnil také v roli závodníka Adam Moravec, talentovaný bikrosový jezdec, který se stal vítězem zvláštní ceny poroty ve druhém ročníku soutěže Talent roku. „Dorazil jsem s menším zpožděním, z „výtvarky“ jsem nemohl odejít dřív,“ omlouval se talentovaný sportovec, který se díky úspěchu v soutěži Talent roku 2012 setkal na Úřadu vlády se Šárkou Strachovou, kde si také potěžkal olympijskou medaili. „BMX mě stále baví, trénuji několikrát týdně a závody pak jezdím v České republice proti starším klukům a jsem jim minimálně vyrovnaným soupeřem, i když někdy je to trochu nebezpečné,“ popisoval nadějný závodník. „Také jezdím hodně na závody do zahraničí, nedávno jsem byl na Novém Zélandu, v nejbližší době mě pak čeká závod v Dánsku,“ popisoval, kam všude se díky sportování podíval a ještě podívá.

Samotný závod pak měl jiné hrdiny. A byla to nesmírně zajímavá a napínavá zápletka. Z urputných bojů, kde hrála každá vteřina důležitou roli, vzešli jako vítězové všech čtyř kategorií žáci pardubické ZŠ Polabiny I.

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Kategorie Mladý talent – dívky: Markéta Křivková (ZŠ Polabiny I, Pardubice)
Kategorie Mladý talent – chlapci: Vojtěch Morávek (ZŠ Polabiny I, Pardubice)
Kategorie Velký talent – dívky: Veronika Zavřelová (ZŠ Polabiny I, Pardubice)
Kategorie Velký talent – chlapci: Jan Pavlíček (ZŠ Polabiny I, Pardubice)

 

„Krásné sportovní odpoledne. Dětem, mně i kolegovi se opravdu líbilo. Do nového ročníku soutěže Talent roku se určitě přihlásíme,“ komentovala s jednodenním odstupem Jarmila Křivková ze ZŠ Polabiny I, která své úspěšné žáky na akci doprovázela.

Příští týden míří Sportovní den s Talentem do Karlových Varů. Poté ještě zavítá do Brna a Příbrami. Sportovní den s Talentem je novinkou, kterou Asociace amatérských sportů České republiky připravila v rámci čtvrtého ročníku soutěže Talent roku. Jedná se o podpůrnou akci, na kterou jsou zváni všichni přihlášení do soutěže Talent roku a také žáci z okolních škol s cílem podpořit jejich chuť sportovat a motivovat je k pohybovým aktivitám.

Soutěž Talent roku 2014 se nyní nachází ve fázi, kdy je uzavřen sběr přihlášek. V nejbližších dnech bude představeno kompletní složení poroty, v jejímž čele bude již tradičně Šárka Strachová.

Partnery celé soutěže i sportovního dne jsou Česká pošta, Lesy ČR, HERVIS Sports, nimm2, Rengl, Asociace krajů České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a mediálním partnerem je Regionální deník. Velké poděkování zaslouží rovněž jihlavská ZŠ T. G. Masaryka.

Soutěž Talent roku 2014 je součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

 

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >