Asociace amatérských sportů ČR

POZDVIŽENÍ NA ZŠ LUKAVEC

Hejtmanův pohár předán nejlepší škole v Kraji Vysočina

Ve středu 16. 12. obdržela ZŠ Lukavec ceny ze vítězství v premiérovém ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Tučný šek na 10.000 korun, tradiční diplom a oku lahodící skleněná trofej byly zaslouženou odměnou za sportovní nadšení a aktivní zapojení do neobvyklé školní soutěže. Výhra hřeje o to víc, že všechny ostatní školy v kraji městysu Lukavec koukají na záda.

HP_Lukavec (3)
Každá škola může uspět! Úplná základní škola, víceleté gymnázium nebo třeba malotřídní vesnická škola. To je jedna z hlavních myšlenek školní soutěže Hejtmanův pohár, která je určená pro všechny žáky od první do deváté třídy. Dalšími stavebními kameny Hejtmanova poháru je např. umožnit zapojení celé školy nebo větší důraz na pravidelnost a školní aktivitu než samotný výkon žáků.

A právě ZŠ Lukavec může posloužit jako ukázkový příklad. Škola rodinného typu sídlící v moderní budově, která triumfovala v Kraji Vysočina, zapojila téměř 100 % všech žáků. Ti se navíc dráze sportovních dovedností věnovali pravidelně, když většina měla zapsaných pět soutěžních pokusů – maximální možný počet.

Jen pár dnů před vytouženými a dlouho očekávanými Vánocemi si tak na základní škole v Lukavci zpestřili vyučovací den předáním cen z rukou výkonného předsedy AAS ČR Milana Kočího, který školu osobně navštívil.

Druhá a třetí škola v pořadí obdržely poukazy na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 a 1.000 korun

Nejúspěšnější školy v Kraji Vysočina:
1. místo: ZŠ a MŠ Lukavec
2. místo: ZŠ Buttulova, Chotěboř
3: místo: Gymnázium Dr. A. Hrdličky, Humpolec

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

HP_Lukavec (4) HP_Lukavec (3) HP_Lukavec (2) HP_Lukavec (1)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >