Asociace amatérských sportů ČR

POTĚŠENÍ HNED NA ÚVOD ŠKOLNÍHO ROKU!

Na Krajském úřadu Ústeckého kraje proběhlo první předání Hejtmanova poháru.

Sláva vítězů, čest poraženým! Právě toto populární slovní spojení se přímo nabízí. Nastal totiž čas na odměnění škol a žáků za úspěch ve druhém ročníku soutěže Hejtmanův pohár. První se dočkali v Ústeckém kraji. Delegace tří nejúspěšnějších škol se v pondělí 12.9. sešly na krajském úřadu v Ústí nad Labem, aby z rukou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové převzaly zasloužené odměny.

 

Celé školy ať žijí sportem! Především s tímto přáním šla AAS ČR do druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Premiéra sklidila úspěch, tak proč se držet jen v tělocvičně.

A v pondělí 12. 9. přišel jeden z mnoho důkazů, že se opět povedlo. Konkrétně dorazili zástupci tří škol na krajský úřad v Ústí nad Labem, aby zde pomyslně sklidili ovoce za své sportovní nadšení. Stupně vítězů v Ústeckém kraji obsadilo Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří, ZŠ Aloise Klára Úštěk a DD, ZŠ a SŠ Duchcov. Spokojené výrazy a pozitivní vyjádření všech přítomných dávaly jasně najevo, jestli soutěž bavila.

„U nás na škole dokonce soutěž zaujala i maturantky. Za jejich zapojení sice nebyly ve hře žádné soutěžní body, ale přesto si dráhu chtěly proběhnout. Video jsme pak dali na stránky,“ popisovala Mgr. Martina Bartůňková z Gymnázia SOŠ Klášterec nad Ohří. „Podobnou soutěž bychom uvítali i pro střední školy,“ vyřkla navíc zajímavou myšlenku.

Hejtmanův pohár 2016 – pořadí v Ústeckém kraji
1. místo: Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří
2. místo: ZŠ Aloise Klára Úštěk
3. místo: DD, ZŠ a SŠ, Duchcov

Ceny pro 3 nejúspěšnější školy jsou pro všechny kraje stejné. Za první místo náleží finanční odměna 10.000 korun a originální trofej. Za druhé místo získá škola 4.000 korun na nákup do obchodu Hervis. Škola na třetím místě obdrží 1.000 korun na nákup do Hervisu.

Zástupce škol přivítala a ceny na krajském úřadě předala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

„V Ústeckém kraji má sport velmi dobrou pozici ve všech svých odvětvích i věkových kategoriích. Do sportování se zapojují již mateřské školky v programu Den dětí na startu, v rámci starších dětí máme projekt Atletika pro děti, výraznou podporu kraje věnujeme Labe aréně v Račicích, kde vzniká národní olympijské centrum vodních sportů,“ potvrzovala náměstkyně ve svém úvodním projevu, že Ústecký kraj sportu nejen fandí, ale také jej výrazně podporuje.

Předávání zakončila prezentace úspěšné celostátní zimní olympiády dětí a mládeže, která se letos uskutečnila právě v Ústeckém kraji.

Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2015/2016. Jedná se o soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia. Ty mezi sebou zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Základní stavebním kamenem je soutěžní aplikace, díky které nemusí školy nikam jezdit. Zapojit se tak můžou všichni žáci školy. O vítězi pak nerozhodují sekundy, ale soutěžní body.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >