Asociace amatérských sportů ČR

Pohár v Olomouckém kraji letos putuje do Ptení

Dvouměsíční šňůru předávání Hejtmanova poháru zakončili pořadatelé návštěvou Olomouce, kde spolu s náměstkem Ladislavem Hynkem předali v pondělí 3. prosince ocenění krajským vítězům.  Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit …

Dvouměsíční šňůru předávání Hejtmanova poháru zakončili pořadatelé návštěvou Olomouce, kde spolu s náměstkem Ladislavem Hynkem předali v pondělí 3. prosince ocenění krajským vítězům. 

Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

„Soutěží se v netradičních disciplínách, což je pro školáky lákavé. Navíc se mohou zapojit opravdu všichni žáci, i ti, kteří sportu tak úplně neholdují, například v rámci doprovodných aktivit. Projekt podporuje týmového ducha i zdravý životní styl,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Vítěznou trofej a šek na 10 tisíc korun získala Základní škola a mateřská škola Ptení, která s počtem 4 872 bodů dokonce obsadila sedmou příčku v celorepublikovém žebříčku škol! Pro diplom a poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 tisíce korun si do Olomouce přijeli zástupci Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk, kteří navázali na úspěchy z předchozích let a letošním druhým místem zkompletovali své umístění v první trojce za poslední tři ročníky. Třetí místo vybojovala Základní škola a Mateřská škola Horka nad Moravou, která si převzala výhru v podobě diplomu a poukazu na nákup sportovního vybavení v hodnotě 1 tisíc korun. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si všichni odnesli také dárkové tašky od Olomouckého kraje.

5. ročník soutěže odstartuje ještě před Vánoci, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >