Asociace amatérských sportů ČR

PODZIMNÍ PRÁZDNINY SLAVNOSTNĚ? V JIHOČESKÉM KRAJI POZVÁNY ŠKOLY NA KRAJSKÝ ÚŘAD

Na půdě krajského úřady byly předány ceny za úspěch v soutěži Hejtmanův pohár.

Ve čtvrtek 29.10., tedy v den podzimních prázdnin, se dostavili zástupci ZŠ Soběslav, Komenského a ZŠ a MŠ Dříteň na Krajský úřad Jihočeského kraje. Důvod? Předání cen za úspěch v premiérovém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár, a to přímo z rukou hejtmana Jiřího Zimoly. Do kompletní trojice nejlepších škol scházela ještě ZŠ Povážská Strakonice, která se z předání omluvila.

HP_JK (1)
Čas od času se ve sportu stává, že mimořádné sportovní výkony zhatí neočekávaný moment. A tyto nešťastné chvíle se netýkají pouze světu, kde hlavní slovo mají body, góly nebo sekundy. K lítosti všech se o tomto bohužel přesvědčili zástupci nejúspěšnějších škol soutěže Hejtmanův pohár v Jihočeském kraji, které v den podzimních prázdnin dorazili na krajský úřad, aby z rukou hejtmana převzali ocenění především za mimořádné sportovní nadšení.

Mimořádná situace na krajském úřadě však náhle změnila plánovaný program hejtmana Jiřího Zimoly, který se tak, stejně jako ostatní představitelé kraje, předání nakonec nemohli účastnit.

V oválném sálu na půdě krajského úřadu tak ceny předával zástupce AAS ČR. Co školy získaly? Škola na třetím místě obdržela poukaz na nákup do Hervisu v hodnotě 1.000 Kč. Za druhé místo náležely poukazy do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč. A vítězná škola se radovala z finanční odměny 10.000 Kč a originálního poháru.
Přesné pořadí škol v Jihočeském kraji bylo následující:
1. místo: ZŠ Soběslav, Komenského
2. místo: ZŠ Povážská Strakonice
3: místo: ZŠ a MŠ Dříteň
Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

HP_JK (4) HP_JK (3) HP_JK (2) HP_JK (1)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >