Asociace amatérských sportů ČR

ORGANIZUJEME AKCI SVĚTOVÉHO VÝZNAMU!

AAS ČR se jako spolupořadatel podílí na organizaci Světových her handicapované mládeže.

AAS ČR není jen soutěž Talent roku a Hejtmanův pohár. Vody sportovního prostředí čeříme i v jiných oblastech, jen co nám síly stačí. Důkaz místo slibů? Jako spolupořadatel se měrou vrchovatou podílíme na přípravách Světových her handicapované mládeže (IWAS U23 World Games), které se budou konat v Praze od 29. 6. do 3. 7. 2016. Hlavním organizátorem světových her je Nadační fond Emil.

AAS ČR a NF Emil k sobě našly cestu již 28. dubna roku 2015, kdy podpisy hlavních představitelů obou neziskových organizací oficiálně stvrdily platnost Memoranda o spolupráci. Poskytnutí pomocné ruky při organizaci světových her tak bylo logickým vyústěním oboustranně prospěšného partnerství.

Pro krátké představení… Světové hry handicapované mládeže se svým významem řadí hned za paralympiádu. Prahu a celou Českou republiku tak čeká velkolepá akce světového významu! Očekává se výprava čítající 700 sportovců z 25 zemí.

Přípravy odstartovaly přibližně v srpnu 2015, kdy Prahu jako významného kandidáta na pořádání her navštívil komisař z mezinárodní organizace IWAS. Očekávaná zpráva s výsledky kandidatury dorazila poté v říjnu. K radosti všem bylo pořadatelství přiděleno právě NF Emil, čímž se zároveň na plné obrátky rozjela každodenní práce, kdy AAS ČR významně pomáhá takřka ve všech směrech.

Pro veřejnost zatím zřejmě nejviditelněji přispěla AAS ČR při poslední návštěvě komisaře z IWAS, která proběhla na začátku dubna 2016, když pro pohodlnou přepravu po Praze poskytla svůj zbrusu nový transportér od Toyoty!

Čeká nás tedy spousta práce a pevně věříme, že vše vyústí v úspěšný průběh her, které se nesmazatelně vryjí do paměti účastníků i fanoušků. Rozhodně je na co se těšit!

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >