Asociace amatérských sportů ČR

Olomoucký kraj zná vítěze Hejtmanova poháru. Stala se jím Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk

V pořadí už čtvrté slavnostní oceňování vítězů Hejtmanova poháru 2017 v tomto týdnu se odehrálo v pátek 1. prosince na Krajském úřadu Olomouckého kraje. Náměstci hejtmana Ladislav Hynek a František Jura předali pohár pro vítěze v Olomouckém kraji zástupcům Střední školy, Základní školy a …

V pořadí už čtvrté slavnostní oceňování vítězů Hejtmanova poháru 2017 v tomto týdnu se odehrálo v pátek 1. prosince na Krajském úřadu Olomouckého kraje. Náměstci hejtmana Ladislav Hynek a František Jura předali pohár pro vítěze v Olomouckém kraji zástupcům Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk, ocenili ale také školy na druhém a třetím místě. Hejtmanův pohár pořádá pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR, cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Žáci a žákyně základních škol ze 14 krajů soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

„Nehodnotíme jednotlivce, ale aktivní zapojení co největšího počtu žáků, což je i myšlenkou soutěže. Chceme na školách podpořit týmového ducha i zdravý životní styl,“ řekl během úvodní řeči náměstek hejtmana pro oblast školství a mládeže Ladislav Hynek, čímž přesně vystihl cíle projektu Hejtmanův pohár.

Výkonný předseda Asociace amatérských sportů ČR Milan Kočí poděkoval dětem i učitelům za účast a připomněl, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „V Olomouckém kraji se letos zúčastnilo 18 škol a 3005 žáků,“ shrnul Milan Kočí.

A byl to právě Milan Kočí, kdo společně s oběma náměstky hejtmana v pátek předal ocenění pro tři nejlepší základní školy v Olomouckém kraji. Se ziskem 3875 bodů zvítězila Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk. Druhé místo obsadila Střední škola, Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené, Olomouc. Ta nasbírala celkem 3329 bodů. Úspěšnou trojici pak doplnila Základní škola Svisle (3046 bodů).

Pro děti bylo připraveno malé občerstvení, nechyběly dárky jak od Ústeckého kraje, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.

IMG_4812 IMG_4814 IMG_4815 IMG_4821 IMG_4826

 IMG_4840 IMG_4849 IMG_4852 IMG_4854 IMG_4861 IMG_4863 IMG_4865 IMG_4867 IMG_4874 IMG_4879 IMG_4890 IMG_4893 IMG_4895

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >