Asociace amatérských sportů ČR

Zahájili jsme předávání cen vítězným školám 4. ročníku Hejtmanova poháru

První slavnostní předání cen v soutěži Hejtmanův pohár 2018 proběhlo v úterý 2. října již tradičně v Brožíkově sále na Staroměstské radnici v Praze. Právě tady jsme loňský ročník uzavírali a nyní, téměř po roce, jsme zde naše předávání v …

První slavnostní předání cen v soutěži Hejtmanův pohár 2018 proběhlo v úterý 2. října již tradičně v Brožíkově sále na Staroměstské radnici v Praze. Právě tady jsme loňský ročník uzavírali a nyní, téměř po roce, jsme zde naše předávání v krajích zahájili. 

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Ceny nejlepším školám spolu s organizátory soutěže předala radní Ing. Mgr. Irena Ropková, která studentům i žákům pogratulovala za jejich skvělé výkony a popřála jim hodně štěstí i v dalším ročníku, který odstartuje už v listopadu.

A kdo letos převzal originální Hejtmanův pohár a další odměny? S počtem 4 632 bodů zvítězilo Gymnázium Jaroslava Heyrovského, které tak svou sbírku rozšířilo o další pohár a šek na 10 tisíc korun. Na druhém místě skončila Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, K Milíčovu, která obdržela poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 4 tisíce korun. Třetí místo vybojovala Soukromá základní škola Dino Elementary School a odnesla si poukaz do Hervisu v hodnotě 1 tisíc korun. Kuriozitou je, že první dvě školy obhájily svou pozici již potřetí! Velká gratulace patří také ZŠ s rozšířenou výukou jazyků, která jako jediná škola pravidelně obsazuje stupně vítězů už od prvního ročníku soutěže!

Po předání si žáci a studenti prohlédli Staroměstskou radnici včetně podzemních prostor a věže s vyhlídkou a kromě odměn od pořadatelů soutěže si odnesli také dárkové tašky od Hlavního města Prahy.

Foto: MHMP

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >