Asociace amatérských sportů ČR

ODSTARTOVAL TŘETÍ ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

Na základních školách a víceletých gymnáziích ve všech 14 krajích se opět rozpoutala bitva o 10.000 Kč a prestižní trofej!

Na sklonku listopadu proniklo na základní školy a víceletá gymnázia třetí pokračování školní soutěže Hejtmanův pohár. Soutěže, která probouzí sportovní nadšení, a to nejen u žáků. Sportem doslova žijí celé školy. Ve všech krajích republiky se bojuje o 10.000 Kč, originální trofej a také poukázky na nákup do obchodu Hervis. Úspěch budou slavit nejaktivnější školy.

 

Hejtmanův pohár je novodobá školní soutěž. Její počátky sahají do školního roku 2014/2015, tehdy úspěšný český sportovec Jiří Prskavec odhalil soutěžní formát a odstartoval premiérový ročník.

 

Dnes čítá historie soutěže 2 ukončené ročníky. A byly to úspěšné ročníky! 313 zapojených škol, 80.652 oslovených žáků, 15 sportovních dnů po celé ČR, kde sportovalo 3.157 žáků, pozitivní reakce od zástupců pedagogického sboru, vedení škol i samotných žáků, 450.000 Kč rozdáno školám ve finančních odměnách a poukázkách na nákup do obchodu Hervis. Taková je historie ve zkratce. Jasný důkaz, že Hejtmanův pohár baví!

 

Školy v jednotlivých krajích ČR soupeří ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Hlavní výhodou soutěže je fakt, že veškerá komunikace s organizátorem soutěže probíhá prostřednictvím speciální webové aplikace. Škola tedy nemusí nikam jezdit. Zapojit se může např. v hodinách tělesné výchovy. A soutěží každý žák školy!

 

Hodnocení je založeno na bodovacím systému. O vítězích tak nerozhodují vteřiny, ale soutěžní body, které školy získává např. za počet zapojených žáků, zaslání soutěžní fotografie nebo speciální Hejtmanské výzvy, které soutěž dostávají také do jiných vyučovacích hodin. Je to zkrátka zábava!

 

Vítězná škola v kraji získává 10.000 a prestižní pohár. Školy na druhém a třetím místě obdrží poukázky na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč a 1.000 Kč.

 

Výraznou novinkou třetího ročníku je harmonogram soutěže. Školy se registrují již od konce listopadu a editovat soutěžní aktivity v administraci mohou až do konce dubna.

 

A že školy nezahálí! Během prvních pár dní potvrdilo účast např. 13 ze 14 loňských vítězných škol.

 

Více informací o soutěži je k dispozici na webu www.hejtmanuvpohar.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >