Asociace amatérských sportů ČR

NEVŠEDNÍ PROHLÍDKA STAROMĚSTKÉ RADNICE JAKO BONUS PRO ÚSPĚŠNÉ PRAŽSKÉ ŠKOLY

Těsně před Vánoci proběhlo v Praze předání cen soutěže Hejtmanův pohár.

V pondělí 14. 12. radní hlavního města Prahy Jan Wolf zpestřil dobu předvánoční dvěma pražským školám, které uspěly v prvním ročníku soutěže Hejtmanův pohár. V reprezentačním Brožíkově sálu Staroměstské radnice nejdříve předal odměny hmotné a poté přítomné mile překvapil s nabídkou exkluzivní exkurze po místech radnice, ze které historie přímo dýchala. Samo sebou, že školy s radostí přijaly.

HP_Praha (3)
„Koukám, že chlapec v první řadě má výborný vkus, zelená kravata s klokanem je fakt super!“ odlehčil radní hlavního města Praha Jan Wolf svoji úvodní řeč, když jako zarytý fanoušek fotbalových Bohemians si nemohl nevšimnout jednoho z přítomných žáků, který se vyzbrojil společenským doplňkem s logem klubu z vršovického Ďolíčku. S vážnější tváří pak ve své řeči přítomným gratuloval a chválil za jejich sportovní nadšení.

Které školy si tento proslov vyslechly? Vítězná ZŠ Švehlova z Prahy 10, za kterou byla přítomna Mgr. Kateřina Došková jako pedagog TV a 10 vybraných žáků. Ti si odnesli za prvenství povedený skleněný pohár a k tomu finanční odměnu 10.000 korun. Oceněna byla také stříbrná ZŠ K Milíčovu s rozšířenou výukou jazyků z Prahy 4, kterou v Brožíkově sálu reprezentovala ředitelka školy Mgr. Věra Jarolímová a taktéž 10 vybraných žáků. V pořadí druhá škola obdržela poukázky na nákup do obchodu Hervis v hodnotě 4.000 Kč.

Druhým gratulantem a čestným předávajícím byl výkonný předseda AAS ČR Milan Kočí. „Všem gratuluji ke skvělému úspěchu! Věřím, že se dráha sportovních dovedností líbila. Uznání zaslouží nejen žáci, ale také pedagogové, kteří se s vámi soutěži poctivě věnovali. Doufám, že vás tento úspěch bude motivovat k obhájení nebo vylepšení umístění ve druhém ročníku soutěže, který odstartuje v lednu 2016. Budeme se těšit!“ zakončil výstižně Milan Kočí úvodní řeči, po kterých následovala chvíle nejdůležitější – předání cen.

Po předání diplomů, poukazů, dárkových tašek a samozřejmě vítězné trofeje nesměla chybět společná fotka, po které už přítomní žáci pomalu směřovali ke svým taškám, bundám a chystali se na odchod. Radní Wolf však přispěchal s nabídkou, která se zkrátka nedala odmítnout.

„Jestli pak víte, v jakém sále se vůbec nacházíte? A viděli jste už někdy orloj zevnitř?“ zjišťoval nejprve radní Wolf a poté se s chutí pustil do malé prohlídky po historických místech Staroměstské radnice, která skrývá nejeden skvost. Kdo dělal průvodce? Nikdo jiný než právě přítomný radní, který mimochodem také převzal záštitu nad blížícím se druhým ročníkem Hejtmanova poháru.

Radostné a zvídavé pohledy všech žáků byly jasnou odpovědí, zda se jim toto překvapení zamlouvalo.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

HP_Praha HP_Praha (1) HP_Praha (2) HP_Praha (3) HP_Praha (4) HP_Praha (6) HP_Praha (5) HP_Praha (7)

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >