Asociace amatérských sportů ČR

NA ZŠ LIPŮVKA SE KONAL VELKÝ SPORTOVNÍ DEN. HEJTMANŮV POHÁR NEMOHL CHYBĚT!

Ve čtvrtek 30. 4., v den populárního pálení čarodějnic, se na Základní škole Lipůvka v Jihomoravském kraji konal velký školní sportovní den. Součástí byla také podpůrná akce soutěže Hejtmanův pohár. 83 nadšených žáků se sešlo v tělocvičně a poměřili svůj …

Ve čtvrtek 30. 4., v den populárního pálení čarodějnic, se na Základní škole Lipůvka v Jihomoravském kraji konal velký školní sportovní den. Součástí byla také podpůrná akce soutěže Hejtmanův pohár. 83 nadšených žáků se sešlo v tělocvičně a poměřili svůj sportovní talent na opičí dráze.

Velká večerní sláva a volný pátek! Před takový programem by ve školních lavicích jen málokdo udržel pozornost. Tak se bude sportovat! Zřejmě podobné smýšlení vedlo vedení ZŠ Lipůvka k rozhodnutí uspořádat velký školní sportovní den.

Celá škola se na jeden den přesunula ze tříd do venkovního areálu školy, který nabízí bohaté možnosti vyžití. Především moderní víceúčelové hřiště by ostatní školy mohly tiše závidět.

Součástí velkého sportovního dne byla také podpůrná akce soutěže Hejtmanův pohár. V Lipůvce se započal poslední měsíc celostátní roadshow, v rámci které Hejtmanův pohár navštěvuje školy z různých koutů republiky.

Ve školní tělocvičně se tak sešlo 83 žáků od 1. do 9. třídy a s napětím vyhlíželi svůj start na zapeklité opičí dráze, kde jeden po druhém předváděli, že sport jim rozhodně není cizí.

Kdo zrovna nezávodil nebo nefandil, tak zkoušel jízdu zručnosti na koloběžce nebo sbíral cenné informace z oblasti první pomoci.

Všemu však předcházelo oficiální zahájení, o které se postarala ředitelka školy Eva Karlíčková. „Ať se vám všem Hejtmanův pohár líbí a užijete si ho. Hlavně ať se nikomu nic nestane!“ přála všem soutěžícím.

Její hlavní přání bylo vyslyšeno. Hejtmanův pohár se obešel bez zranění. Navíc závěrečné vítězné skoky na žíněnky v podání žáků a také členů pedagogického sboru svědčily o tom, že všichni odcházeli více než dobře naladěni.

Ti nejšťastnější si domů odnesli památku v podobě diplomů a medailí. Vítězové každé kategorie se navíc můžou těšit na pěkný výlet za nákupy, jelikož obdrželi poukázku na nákup do sportovního obchodu Hervis.
1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Petrásková Barbora
2. místo – Sedláčková Kateřina
3. místo – Sáňková Nella

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Bachel Emerich
2. místo – Hodaň Radovan
3. místo – Zámečník Dominik

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Jelínková Sabina
2. místo – Krejčiříková Klára
3. místo – Jelínková Kateřina

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Nebojsa Jindřich
2. místo – Sotolář Jan
3. místo – Kozel Marek

Základní škole Lipůvka patří velké poděkování, jmenovitě pak ředitelce Evě Karlíčkové a učitelce tělesné výchovy Evě Palátové, které se značnou měrou podílely na organizaci.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkovou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně ve své závěrečné fázi. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >