Asociace amatérských sportů ČR

Moravskou metropoli ovládlo sportovní nadšení! V bouřlivé atmosféře fandila také Šárka Strachová

Sportovní talenti nejen z Jihomoravského kraje zavítali ve čtvrtek 15.5. do brněnské základní školy ve Svážné ulici. Důvod byl jasný, ukázat svůj talent v akci a s chutí si zasportovat. Podpořit je přišla také Šárka Strachová, která je již tradiční předsedkyní poroty celostátní …

SDsT_Brno (7)Sportovní talenti nejen z Jihomoravského kraje zavítali ve čtvrtek 15.5. do brněnské základní školy ve Svážné ulici. Důvod byl jasný, ukázat svůj talent v akci a s chutí si zasportovat. Podpořit je přišla také Šárka Strachová, která je již tradiční předsedkyní poroty celostátní soutěže Talent roku. Sportovní den s Talentem v Brně byl podpůrnou akcí právě čtvrtého ročníku soutěže Talent roku.

Pohlcující a bouřlivá atmosféra, nadšeně sportující děti a čestné návštěvy, ze kterých největší rozruch vzbudila přítomnost mistryně světa a olympijské medailistky Šárky Strachové. Takový byl Sportovní den s Talentem v Brně, předposlední díl roadshow po celé České republice se soutěží Talent roku 2014.

„Potěšilo nás, že Asociace amatérských sportů České republiky si vybrala k uspořádání Sportovního dne s Talentem právě naší školu. Tímto jí děkuji a přeji všem hodně štěstí!“ odstartoval urputné sportovní bitvy ředitel ZŠ Svážná Petr Punčochář. Právě na půdě této moderní školy s prvotřídním sportovním zázemím nacházející se v městské části Brno – Nový Lískovec se odehrál napínavý závod postavený na principech „opičí dráhy“. Na přítomné mladé sportovce čekal kotrmelec, hod na koš, běh přes lavičku, florbalový slalom a další zkoušky sportovní všestrannosti. Jeden po druhém tak děti ukazovaly svůj talent v akci. A kdo právě nezávodil a nefandil, mohl volnou chvíli využít účastí v doprovodných soutěžích.

Velkou motivací pro aktivní děti byla návštěva úspěšné české sportovkyně Šárky Strachové. Předvést se před mistryní světa, to je unikátní příležitost, kterou chtěl každý využít!  „Přála bych si být tak šikovná jako vy, když jsem byla ve vašem věku,“ komentovala dobře naladěná lyžařka snažení dětí v hlavním závodě. Poté byla obklopena nekončící řadou zájemců o podpis. Na každého se dostalo. A prostor byl také na dotazy začínajících sportovců. „Jako malá jsem bývala hodně nervózní,“ odpovídala medailistka z Vancouveru na jednu z otázek týkající se psychického rozpoložení na startu.SDsT_Brno (11)

Mezi zájemci o podpis a aktivními závodníky byla také Markéta Janošová, vítězka soutěže Talent roku 2013, která se díky výhře ve třetím ročníku soutěže stala součástí kombinované posádky čtyřveslice a společně s olympijskou vítězkou Mirkou Knapkovou a předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem veslovala po Vltavě. Na Sportovním dnu s Talentem při Markétce nestálo štěstí a skončila těsně pod stupni vítězů, chuť sportovat však rozhodně neztrácí, jen si tak s úsměvem zasteskla: „ Ten hod na koš…“

Atraktivní sportovní odpoledne si nenechala ujít ani starostka městské části Brno – Nový Lískovec Jana Drápalová. „Nezapomínejte na FAIR PLAY, někteří jste žabáky trochu ošidili. Ale jinak všem gratuluji a sportuje dál,“ apelovala místní starostka při svém hodnocení s lehce pedagogickým nádechem na základní předpoklad sportovního zápolení.

 

Výsledky jednotlivých kategorií:

Kategorie Mladý talent – dívky: Julie Sekaninová (ZŠ Komenského, Slavkov u Brna)
Kategorie Mladý talent – chlapci: Jiří Géci (ZŠ Svážná, Brno)
Kategorie Velký talent – dívky: Kateřina Kaletová (ZŠ Těrlicko)
Kategorie Velký talent – chlapci:  Joseph Saunders (ZŠ Komenského, Slavkov u Brna)

 

SDsT_Brno (3)„Bylo to super, dětem se moc líbilo,“ hodnotil průběh Sportovního dne s Talentem Vladimír Balajka, ředitel ZŠ Těrlicko, který na akci doprovázel své žáky. „Jsem rád, že vše povedlo,“ přitakával Petr Punčochář. Brněnský Sportovní den s Talentem tak sklidil úspěch.

Nyní čeká Sportovní den s Talentem poslední zastávka, když 28.5. zavítá do Příbrami. Sportovní den s Talentem je novinkou, kterou Asociace amatérských sportů České republiky připravila v rámci čtvrtého ročníku soutěže Talent roku. Jedná se o podpůrnou akci, na kterou jsou zváni všichni přihlášení do soutěže Talent roku a také žáci z okolních škol s cílem podpořit jejich chuť sportovat a motivovat je k pohybovým aktivitám.

Soutěž Talent roku 2014 se nyní nachází ve fázi, kdy je uzavřen sběr přihlášek. Odhaleno už bylo kompletní složení poroty. Tradiční předsedkyni Šárku Strachovou doplňují další zajímavá jména, jako například hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek.

Partnery celé soutěže i sportovního dne jsou Česká pošta, Lesy ČR, HERVIS Sports, nimm2, Rengl, Asociace krajů České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a mediálním partnerem je Regionální deník. Velké poděkování zaslouží rovněž brněnská ZŠ Svážná.

Soutěž Talent roku 2014 je součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

 

Galerie

SDsT_Brno-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (2) -Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (3)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (4)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (5)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (6)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (7)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (8)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (9)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (10)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (11)-Foto_Jaroslav_Florian SDsT_Brno (12)-Foto_Jaroslav_Florian

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >