Asociace amatérských sportů ČR

Královéhradecký kraj zná vítěze Hejtmanova poháru 2018

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár převzali zástupci nejlepších škol v Královéhradeckém kraji v pondělí 19. …

Šek na 10 tisíc korun, originální trofej, poukázky na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 4 000 a 1 000 korun! Tyto hlavní ceny školní soutěže Hejtmanův pohár převzali zástupci nejlepších škol v Královéhradeckém kraji v pondělí 19. listopadu přímo z rukou toho nepovolanějšího – hejtmana kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D.

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků. 

Po celoroční dřině a skvělých výkonech všech žáků školy nebylo žádným překvapením, že trofej letos vybojovala Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí, která s počtem 4 189 bodů skončila v celorepublikovém srovnání škol na 17. místě a porazila tak mnoho škol s větším sportovním zázemím! Odměny za druhé místo si přijeli převzít zástupci sousední Základní školy a Mateřské školy Bíly Újezd. Velká pochvala patří oběma školám, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíc dětí. Třetí příčku obsadila Základní škola Habrmanova z Hradce Králové, která se na stupních vítězů umístila již podruhé.

Aktivitu žáků ocenil i hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán: „Jsem rád, že vítězí nejen školy velké, ale i ty malé. Tato soutěž totiž není o velikosti školy, ale o velikosti nadšení. Přeji si, aby se příštích ročníků zúčastnilo ještě víc dětí, protože rozvoj pohybových dovedností je v dnešní přetechnizované době velice důležitý.“

Žáci ze Základní školy a Montessori mateřské školy Podbřezí připravili spolu se starostkou obce Ester Horákovou pro pana hejtmana malé překvapení. Po vyhlášení výsledků mu jako poděkování předali drobné dárky a společně zazpívali několik písniček. „Okolo Hradce“ si s chutí zazpívali nejen všichni žáci, ale i pan hejtman.

5. ročník soutěže odstartuje ještě před Vánoci, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >