Asociace amatérských sportů ČR

Jaké je to být prvoligovým fotbalistou? Brněnská Zbrojovka přivítala Talenty roku 2014

AAS ČR zrealizovala pro vítěze soutěže Talent roku 2014 další jedinečné setkání, které plní dětské sny a upevňuje pozitivní vztah dětí ke sportu. V pátek 29.8. se ve spolupráci s prvoligovým klubem FC Zbrojovka Brno uspořádala neobyčejná návštěva, kdy se mladí sportovci …

AAS ČR zrealizovala pro vítěze soutěže Talent roku 2014 další jedinečné setkání, které plní dětské sny a upevňuje pozitivní vztah dětí ke sportu. V pátek 29.8. se ve spolupráci s prvoligovým klubem FC Zbrojovka Brno uspořádala neobyčejná návštěva, kdy se mladí sportovci setkali se samotnými profesionálními fotbalisty přibližně hodinu před jejich mistrovským utkáním. Prohlédli si rovněž zázemí klubu, místnosti, které jsou pro širokou veřejnost zapovězené, zažili gratulaci přímo na hrací ploše, ovace fanoušků a v neposlední řadě si vyzkoušeli, jaké je to střílet na bránu, na kterou již mířilo nespočet fotbalových hvězd.

 

 

Prohlídka ostravské Zlaté tretry s Janem Železným a Pavlem Maslákem, sportování na slackline se Šárkou Strachovou, projížďka kolem Lipna s Kateřinou Neumannovou. To byly dosud zrealizované jedinečné sportovní akce pro vítěze soutěže Talent roku 2014. Poslední prázdninový pátek zažili sportovní talenti další ojedinělý zážitek, a to konkrétně v moravské metropoli v rámci utkání 6. kola fotbalové Synot ligy, kdy se střetli FC Zbrojovka Brno a FK Teplice.

Milého bonusu k výhře v podobě unikátního sportovního zážitku se tentokrát dočkali fotbalisté oddílu FC Lužice a také Matyáš Štefka. Fotbalisté FC Lužice zvítězili v kategorii Mladý talent – kolektiv žáků 1.- 4. třídy, registrovaní ve sportovním svazu. Jde o fotbalové talenty z malé vesničky Lužice, kteří poctivě trénují a odměnou jsou pro ně ocenění,    která sbírají v okolí, kraji, ČR, ale i v zahraničí. Matyáš Štefka triumfoval v kategorii Mladý talent – žáci 1. – 4. třídy, neregistrovaní v žádném sportovním svazu. Matyáš je všestranný sportovní nadšenec a samouk, kterému mu sport výrazně pomáhá v boji se zdravotními problémy. Pro tyto vítěze zástupci klubu FC Zbrojovka Brno připravili pestrý a atraktivní program.

Vše odstartoval hned ten nejvýznamnější bod programu – návštěva kabiny domácí Zbrojovky a setkání s profesionálními fotbalisty těsně před jejich mistrovským utkáním. Mladí talenti se rychle zbavili počáteční nervozity a vrhli se sbírat cenné úlovky v podobě autogramů. „Kde je Pavel Zavadil?” tázal se jeden z chlapců na největší hvězdu Zbrojovky. Další mladí talenti se přitom nadšeně předbíhali v počtu nasbíraných podpisů či např. rozebírali s domácím brankářem jeho předzápasovou přípravu. Odchod mladých sportovců pak doprovázel potlesk ochotných fotbalistů Zbrojovky, kteří se již pak plně soustředili na důležitý zápas.

Z kabiny domácích pokračovali přítomní vítězové soutěže Talent roku 2014 dále útrobami stadionu. Prohlédli si např. prostory určené pro televizní rozhovory nebo také místnosti pro VIP hosty, kde se rovněž početná skupinka 11ti chlapců občerstvila a načerpala síly na zbytek dne. „Připadám si jako miliardář!” vyhrkl jeden fotabilistů FC Lužice a trefně vystihl rozpoležení nadšených sportovců.

Chybět nesměla ani kontrola hrací plochy stadionu na Srbské. „Joo hoši, to je něco jiného, než naše hřiště, co říkáte?” pochvaloval kondici trávníku trenér kluků z Lužice.

Poslední zastávka prohlídky stadionu byla u výstavených trofejí, které brněnský fotbalový klub získal za svoji dlouhou historii. Tou nejcenněší zde byl nablýskaný pohár pro mistra ligy ze sézony 1977/1978, dosud jediný prvoligový mistrovský titul Zbrojovky. Tím však program dne nekončil.

Před výkopem utkání proběhlo přímo na hrací ploše před nastoupenými hráči Zbrojovky a Teplic také oficiální gratulování a předávání cen vítězům soutěže Talent roku 2014. Gratulanty byli Václav Bartoněk, předseda klubu FC Zbrojovka Brno, a.s., Richard Foltýn, zástupce Unie sportovních klubů města Brna, a také Milan Kočí, předseda AAS ČR. Poté se již chlapci přemístili na tribunu, odkud drželi palce domácím fotbalistům v boji za ligovými body.

O poločasové přestávce ještě dostali vybraní vítězové soutěže Talent roku 2014 možnost zasoutěžit si v populární střelbě ze značky pokutového kopu.

 

 

S průběhem celého dne panovala všeobecná spokojenost. Malou kaňkou byl výsledek samotného utkání Zbrojovky s Teplicemi. I přes mohutnou podporu přítomných vítězů soutěže Talent roku 2014 se fotbalisté Zbrojovky nedokázali výrazněji prosadit, a tak zápas skončil smírně 1:1.

Velké poděkování patří zástupcům klubu FC Zbrojovka Brno, jelikož pro chlapce byl připraven vskutku záživný program. „Motivovat děti k pohybovým aktivitám považujeme za velice důležité, proto jsme rádi tuto akci podpořili a uspořádali. Přilákat děti k fotbalu se snažíme např. také originálními a atraktivními nábory, které právě připravujeme,“ vysvětloval za marketingové oddělení Jaroslav Hajn, který děti po stadionu provázel.

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >