Asociace amatérských sportů ČR

HURÁ NA HŘIŠTĚ! V MĚSTĚ PERNÍKŮ SE SOUTĚŽILO POD OTEVŘENÝM NEBEM

Jalubí, Písek, Chomutov, Orlová, Blatnice a České Budějovice. To byl dosavadní výčet měst, do kterých zavítal Hejtmanův pohár v rámci celostátní podpůrné roadshow. V úterý 14.4. se na tento pestrý seznam přidaly Pardubice. Téměř přesně rok uběhl od poslední návštěvy …

IMG_3198Jalubí, Písek, Chomutov, Orlová, Blatnice a České Budějovice. To byl dosavadní výčet měst, do kterých zavítal Hejtmanův pohár v rámci celostátní podpůrné roadshow. V úterý 14.4. se na tento pestrý seznam přidaly Pardubice.

Téměř přesně rok uběhl od poslední návštěvy Asociace amatérských sportů České republiky v hlavním městě Pardubického kraje. Tehdy se na ZŠ Bratranců Veverkových uskutečnil Sportovní den s Talentem, zábavné sportovní odpoledne pro sportovní talenty z celého kraje. Totožná moderní základní škole s více než stoletou tradicí v klidném a bezpečném parku téměř v centru Pardubic projevila zájem o další neobvyklé sportovní setkání zrealizované pod taktovkou AAS ČR a sice o podpůrnou akci soutěže Hejtmanův pohár.

Přibližně stovka žáků prvního stupně hostující základní školy se dopoledne sešla, aby strávila příjemné chvíle ve znamení pohybu a zábavy.

Obvyklý program, neobvyklé místo. Náplň speciální ho sportovní dne se nelišil od ostatních sportovních dnů konaných v rámci soutěže Hejtmanův pohár. Na programu tedy byl hlavního závod v připravené opičí dráze, která je vždy totožná se soutěžní drahou Hejtmanova poháru. Kdo zrovna nezávodil nebo nefandil, tak sbíral cenné rady i praktické zkušenosti z oblasti první pomoci nebo zdolával na koloběžce zapeklitou stezku plnou překážek. Vše tedy jako obvykle.

Netradiční však bylo místo. Na rozdíl od předešlých návštěv se tentokrát nezávodilo pod hlavičkou Hejtmanova poháru v tělocvičně, ale naopak pod otevřeným nebem na prostorném venkovním hřišti. Jasný důkaz a vzkaz pro ostatní školy, které se zapojují nebo hodlají zapojit do Hejtmanova poháru v hodině tělesné výchovy. Není třeba se limitovat tělocvičnou, soutěžní dráhu můžete postavit také venku!

Samozřejmě je v tomto případě potřeba počítat s nevyzpytatelnými přírodními živly. Kdo si s nimi poradil v Pardubicích nejlépe? Vítězové čtyř kategorií, do kterých byli žáci dle věku a pohlaví rozděleni, jsou uvedeni níže.

 

1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Fárková BarboraIMG_3159
2. místo – Lukáčová Karolína
3. místo – Horváthová Monika

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Šťastný Lukáš
2. místo – Smolný Tobias
3. místo – Král Robin

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Brandejsová Jana
2. místo – Simonová Adéla
3. místo – Houdková Adéla

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Skála Erik
2. místo – Müller Jiří
3. místo – Macas Matyáš

 

Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích v čele s ředitelem Leošem Šebelou a členkou pedagogického sboru Kamilou Kohoutovou patří velké poděkování.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkovou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně v plném proudu. Více na www.hejtmanuvpohar.cz.

 

Galerie

IMG_2915 IMG_2950 IMG_3031 IMG_3061 IMG_3134 IMG_3154 IMG_3159 IMG_3198 IMG_3233 IMG_3269 IMG_3301 IMG_3389

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >