Asociace amatérských sportů ČR

Hradec Králové přivítal sportovní talenty z celého kraje

Roadshow se soutěží Talent roku je v plném proudu. Ve středu 16.4. tentokrát změřili své sportovní nadání mladí sportovci z Královéhradeckého kraje, když se na královéhradecké ZŠ Sever konal již třetí díl Sportovního dne s Talentem. AAS ČR touto akcí dává impulz …

florbalRoadshow se soutěží Talent roku je v plném proudu. Ve středu 16.4. tentokrát změřili své sportovní nadání mladí sportovci z Královéhradeckého kraje, když se na královéhradecké ZŠ Sever konal již třetí díl Sportovního dne s Talentem. AAS ČR touto akcí dává impulz k zlepšení životního stylu všech žáků základních škol v České republice

Po úvodních dvou moravských dílech zavítal Sportovní den s Talentem na severovýchod Čech, kde na mladé sportovce přihlášené do soutěže Talent roku 2014 čekala prosluněná obloha, která umožnila premiérové konání Sportovního dne s Talentem v roce 2014 pod otevřeným nebem. Jako obvykle byli na sportovní odpoledne pozváni také další žáci základních škol z celého Královéhradeckého kraje, aby v  čase předvelikonočním prožili záživné odpoledne ve spojení se sportem.

Natěšení mladí sportovci se sešli na sportovně zaměřené ZŠ Sever, jejíž pěkné sportovní zázemí může závidět nejedna škola.  „Školní sportovní areál byl otevřen přibližně před rokem. K dispozici máme atletickou dráhu, hřiště pro minikopanou a víceúčelové hřiště,“ popisoval moderní areál ředitel ZŠ Sever Milan Kučera.

Přítomní žáci základních škol tradičně poměřili své sportovní nadání v závodu postaveném na principech „opičí dráhy“. Děti si tak vyzkoušely běh pozadu, florbalový slalom, kotrmelec nebo hod na koš. Každý závodník byl odměněn sladkostí od nimm2. Pro ty nejlepší pak byl připraven pohár, diplom a poukaz v hodnotě 1.000 korun na nákup do sportovního obchodu Hervis. Všechny čtyři kategorie nakonec ovládli šikovní žáci ZŠ Černilov.

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích:doprovodne_souteze

Kategorie Mladý talent – dívky: Kateřina Jarkovská (ZŠ Černilov)
Kategorie Mladý talent – chlapci: Vojtěch Hovorka (ZŠ Černilov)
Kategorie Velký talent – dívky: Natálie Žídková (ZŠ Černilov)
Kategorie Velký talent – chlapci: Jan Žaba (ZŠ Černilov)

 

Sportovní den s Talentem je podpůrnou akcí soutěže Talent roku 2014, která se momentálně nachází ve fázi, kdy porota v čele s lyžařkou Šárkou Strachovou vybírá Sportovní talenty roku 2014.

Partnery celé soutěže i sportovního dne jsou Česká pošta, Lesy ČR, HERVIS Sports, nimm2, Rengl, Asociace krajů České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a mediálním partnerem je Regionální deník. Akce se konala za podpory Královéhradeckého kraje. Velké poděkování zaslouží rovněž ZŠ Sever.

Soutěž Talent roku je součástí projektu Českého olympijského výboru Česko sportuje.

Galerie

vitezove rozcvicka prvni_pomoc divaci beh_pres_lavicku doprovodne_souteze florbal start

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >