Asociace amatérských sportů ČR

HISTORICKÉ MĚSTO NA ŘECE OTAVĚ OŽILO SPORTEM

Ve středu 10.3. se uskutečnil druhý díl celostátní roadshow podporující novou školní soutěž Hejtmanův pohár! Asociace amatérských sportů České republiky v rámci této jízdy navštěvuje školy v různých koutech republiky a uspořádá zde atraktivní sportovní den. Hejtmanův pohár tentokrát zavítal …

Ve středu 10.3. se uskutečnil druhý díl celostátní roadshow podporující novou školní soutěž Hejtmanův pohár! Asociace amatérských sportů České republiky v rámci této jízdy navštěvuje školy v různých koutech republiky a uspořádá zde atraktivní sportovní den. Hejtmanův pohár tentokrát zavítal a rozproudil jihočeský Písek.

Hostitelskou školou se stala ZŠ J.K.Tyla v Písku. Rozlehlá ale přitom útulná škola se stylovou výzdobou a areálem, o kterém si ostatní školská zařízení mohou jen zdát. „Škola je zapojena do celé řady projektů a aktivní vedení je nakloněno také sportu, proto jsme moc rádi, že k nám dnes Hejtmanův pohár zavítal,“ vysvětlovala Monika Hlavničková, která byla pomocnou rukou organizátorů.

„Ahooooj!“ vítali sborově natěšení žáci místní školy moderátora akce. Do tělocvičny jich přišlo soutěžit hned 91, další desítky sledovali a fandili z ochozů. „Kdo ví, co ho dnes čeká?“ využíval pohodového rozpoložení přítomných žáků moderátor. Odpovědí mu byl les rukou. Jasná známka připravenosti, nedočkaví žáci už vyhlíželi start soutěže.

Ještě před tím, než se vydal na soutěžní dráhu první závodník, dostal slovo zástupce ředitele Miroslav Janovský. „Přeji vám všem, abyste si dnešní den parádně užili a zároveň děkuji Asociaci amatérských sportů za organizaci této akce. Já jsem ještě z generace, která po škole hodila tašku do kouta a běžela sportovat. Vy už to sice moc neznáte, ale tahle akce to může změnit!“ vítal závodníky a zároveň chválil akci oblíbený pedagog a místní basketbalový guru, který má na povel basketbalový klub Sršni Písek.

A mohlo se odstartovat! Závodnicí byli rozděleni do čtyř kategorií a po jednom se vydávali na připravenou opičí dráhu, na které mohli předvést v plné parádě svůj sportovní talent. Soutěžní dráha byla pochopitelně totožná jako v samotné soutěži Hejtmanův pohár, kterou tato akce podporovala a která odstartovala premiérový ročník na přelomu ledna a února.

Již od první závodníka bylo jasné, že na ZŠ Tylova se sportování patřičně věnují. Jindy problémový hod na koš nyní žádnou neplechu nenadělal. Sportovně nadané děti se také sympaticky vzájemně podporovali. Mezi fanoušky byl rovněž handicapovaný Michal, který za svoji podporu spolužákům dokonce obdržel cenu pro nejlepšího fanouška.

Hlavní cenou pro vítěze byl poukaz na nákup sportovního vybavení do obchodu Hervis v hodnotě 500 Kč. Kdo se na ně může těšit?

1. kategorie – mladší dívky
1. místo – Holická Anna
2. míso – Hosnedlová Adéla
3. místo – Černá Klára

2. kategorie – mladší chlapci
1. místo – Hejl Daniel
2. míso – Zástava Jan
3. místo – Poltara Adam

3. kategorie – starší dívky
1. místo – Vyoralová Lucie
2. míso – Kuntová Anežka
3. místo – Svobodová Nikol

4. kategorie – starší chlapci
1. místo – Kropš Jakub
2. míso – Procházka Miroslav
3. místo – Jedlička Ondřej

Nejlepší fanoušek: Michal Veselý

Písecké ZŠ J.K.Tyla patří velké poděkování, jmenovitě pak paní učitelce Monice Hlavničkové, která školu do soutěže přihlásila a podílela se na organizaci.

Hejtmanův pohár je dalším projektem AAS ČR, kterým aktivně motivuje žáky základních škol ke zdravému životnímu stylu. Dosavadní hlavní vlajkou lodí AAS ČR byla celostátní soutěž Talent roku,jejíž jubilejní pátý ročník je momentálně v plném proudu.

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >