Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR VE STŘEDOČESKÉM KRAJI PRO ŽÁKY SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI

V zastupitelském sálu Krajského úřadu Středočeského kraje byly odměněny školy za jejich úctyhodnou sportovní aktivitu.

Na půdě Krajského úřadu Středočeského kraje přivítal statutární zástupce hejtmana a náměstek pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec nejaktivnější a nejúspěšnější krajské školy, které dosáhly na stupně nejvyšší v premiérovém ročníku školní soutěže Hejtmanův pohár. Setkání a předání cen proběhlo ve středu 4.11.

1. místo obsadila s počtem soutěžních bodů 1713 SŠ a ZŠ Beroun, Karla Čapka 1457. Na 2. místě skončila ZŠ Miloše Šolleho Kouřim s počtem bodů 1576. A s 1519 body se na 3. místě umístila ZŠ Kolín II, Kmochova 943. Až na v pořadí třetí ZŠ Kolín II, která se z předání cen omluvila, vyrazily delegace úspěšných škol s vybranými žáky a vedením školy do Prahy na krajský úřad pro zaslouženou odměnu.

Zdánlivě ničím výjimečné pořadí škol. Opak však je pravdou. Středočeský kraj si připsal jeden malý unikát premiérového ročníku soutěže, který ale jen potvrzuje filosofii celého projektu. Na vrchol žebříčku v největším kraji ČR se totiž nevyšplhala žádná škola např. se sportovním zaměřením, ale SŠ a ZŠ Beroun, která vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Jasný důkaz, že Hejtmanův pohár je především o aktivitě, sportovním nadšení a pravidelném zapojení co největšího počtu žáků, méně už o samotném sportovním talentu.

„Soutěž je zaměřena nejen na samotný sport, ale i na kreativitu, všestrannost, koordinaci a kolektivní spolupráci, která děti stmeluje a vytváří mezi nimi přátelské vazby. Podporuje soutěživost a motivuje k aktivnímu způsobu života,“ zdůrazňoval při předání základní myšlenky také statutární zástupce hejtmana a náměstek pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec.

Odměnou je pro vítěznou školu 10.000 Kč a originální pohár. Druhá a třetí škola obdržela poukázky na nákup do Hervisu v hodnotě 4.000 Kč a 1.000 Kč.

Slavnostní akt proběhl v neméně slavnostním prostoru – v zastupitelském sálu. Po předání cen se tak ujal slova statutární zástupce hejtmana a přítomným žákům poodhalil nejen způsob hlasování, ale také některé principy samotného fungování krajského zastupitelstva. Vzdělávací vložka tak byla zpestřením návštěvy krajského úřadu.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

Pohár2

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >