Asociace amatérských sportů ČR

HEJTMANŮV POHÁR V ÚSTECKÉM KRAJI PŘEDAL TEN NEJPOVOLANĚJŠÍ – HEJTMAN OLDŘICH BUBENÍČEK

Hejtman Ústeckého kraje přivítal na krajském úřadě nejúspěšnější školy soutěže Hejtmanův pohár.

Premiérový ročník školní soutěže Hejtmanův pohár probíhal ve druhém pololetí školního roku 2014/2015. Po zahájení nového školního roku nastal čas na výměnu sportovního oblečení za společenský oděv. Přišla totiž doba předávání cen. Ve středu 21.10. se své chvíle slávy dočkaly nejlepší školy Ústeckého kraje, které přijal na krajském úřadě hejtman Oldřich Bubeníček společně s s náměstkyní Janou Vaňhovou.

„Jsem rád, že mezi nejúspěšnějšími školami v soutěži sportovní všestrannosti jsou školy z menších měst a obcí. Znamená to, že se zde daří více stmelovat kolektivy na poli sportovních aktivit. Je to důležité, protože podle mých zkušeností takové vazby od dětských let přetrvávají až do dospělosti,“ vítal školní delegace hejtman Oldřich Bubeníček, který ve své úvodní řeči rovněž připomněl, že sportování dětí a mládeže je prevencí před pasivním způsobem života mladých.

Hejtmana Oldřicha Bubeníčka doprovodila na předávání cen náměstkyně Jana Vaňhová. „Přeji mladým oceněným sportovcům, aby jim jejich elán vydržel. Také vás všechny zvu alespoň jako fanoušky na lednovou celostátní zimní olympiádu dětí a mládeže, kterou pořádá Ústecký kraj,“ doplňovala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která má v kompetenci oblast školství, mládeže a sportu.

Které školy se umístily v Ústeckém kraji na stupních vítězů? Třetí místo obsadila ZŠ Lidická, Bílina, kterou na předání reprezentovala v doprovodu 10 žáků ředitelka školy Mgr. Bc. Ivana Svobodová a učitelka Tv- Př a koordinátorka EVVO Mgr. Jana Libovická. Vybraní žáci dorazili společně s ředitelkou Ing. Jaroslavou Kovandovou a pedagožkou TV Mgr. Valentínou Kuchařovou také za druhou školou v pořadí, kterou bylo Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří. Vítěznou školou, která obdržela originální pohár a šek na 10.000 Kč, se stala ZŠ a MŠ Žalany, pro ceny si přišel ředitel školy Mgr. Lukáš Šimon a pedagog Mgr. David Hyťha.

Po předání cen z rukou zástupců Ústeckého kraje a AAS ČR následovalo společné focení. A nebylo to ledajaké focení! Proběhlo totiž přesně na místě, kde jen o několik hodin dříve pózovala česká vláda v čele s premiérem Sobotkou. Především přítomní žáci se tak před objektivy právem hrdě pyšnili.

Hejtmanův pohár je moderní soutěž pro všechny základní školy a víceletá gymnázia, která propojuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí! Zapojené školy a jejich žáci proti sobě zápolí ve zdolávání dráhy sportovních dovedností. Největší šanci na výhru přitom má nejaktivnější škola. Důraz je kladen na pravidelnost a oslovení co největšího počtu žáků, míň už na samotný výkon dětí. Druhý ročník soutěže startuje v lednu 2016.

Více informací o soutěži na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz

Galerie

Ke stažení

     

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >