Asociace amatérských sportů ČR

Hejtmanův pohár v Plzeňském kraji opanovala Základní škola Blatnice

Tři nejlepší základní školy v Plzeňském kraji v rámci soutěže Hejtmanův pohár 2017 byly vyhlášeny a oceněny v prostorách tamního krajského úřadu v Plzni. Stalo se tak v úterý 28. listopadu za účasti náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivany Bartošové. Pohár pro …

Tři nejlepší základní školy v Plzeňském kraji v rámci soutěže Hejtmanův pohár 2017 byly vyhlášeny a oceněny v prostorách tamního krajského úřadu v Plzni. Stalo se tak v úterý 28. listopadu za účasti náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivany Bartošové. Pohár pro vítěze z jejích rukou převzali zástupci Základní školy Blatnice. Hejtmanův pohár pořádá už třetím rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová ocenila výkony, a především zájem dětí o Hejtmanův pohár. Následně všem zúčastněným poděkoval za účast také výkonný předseda Asociace amatérských sportů ČR Milan Kočí. Ten také zmínil, že soutěž se koná už od roku 2015, tří dosavadních ročníků se zúčastnilo celkem 570 škol a bezmála 160 tisíc dětí. „Účast v Plzeňském kraji dosáhla letos 12 škol a 3467 žáků,“ doplnil Milan Kočí.

Základní škola Blatnice ovládla letošní ročník Hejtmanova poháru ziskem 4210 bodů, což zároveň znamenalo druhé místo v celorepublikovém hodnocení! Druhou příčku obsadila Základní škola Tymákov s 4160 body na kontě. A konečně třetí místo vybojovala v letošním ročníku Základní škola Plzeň, Západní 18 (3390 bodů).

Při předávání cen na krajském úřadě nechybělo malé občerstvení a dárky jak od Plzeňského kraje, tak dalších partnerů projektu v čele s firmami Hervis, nimm2 a Toyota.

IMG-0432 IMG-0435 IMG-0436

Ke stažení

Komentáře jsou zavřeny.

AAS ČR na Facebooku

Události

HEJTMANŮV POHÁR PRODLOUŽEN

6. ročník Hejtmanova poháru je prodloužen do konce září.

ODSTARTOVAL 6. ROČNÍK HEJTMANOVA POHÁRU

V lednu odstartoval již 6. ročník oblíbené školní soutěže Hejtmanův pohár.

PODESÁTÉ S TALENTEM ROKU!

1. prosince odstartoval jubilejní ročník soutěže Talent roku 2020! Kdo se může zúčastnit?

Více událostí >