Asociace amatérských sportů ČR

Hejtmanův pohár v Kraji Vysočina putuje do ZŠ a MŠ Košetice již podruhé!

V pondělí 5. listopadu 2018 proběhlo v Jihlavě na Krajském úřadě Kraje Vysočina slavnostní ocenění nejlepších škol čtvrtého ročníku soutěže Hejtmanův pohár. Ceny předala radní pro oblast školství, mládeže a sportu, Ing. Jana Fialová, MBA, spolu s  Ing. Milanem Kastnerem, vedoucím odboru školství.  …

Hejtmanův pohár pořádá už čtvrtým rokem pro žáky a žákyně základních škol Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla nebo zapisovat časy svých žáků.

Pro nižší účast byl letos Kraj Vysočina spojen s Jihočeským krajem, kde si taktéž nekonkurovalo mnoho škol. Dohromady se ale vytvořila silná skupina soutěžících, již ovládla Základní škola a Mateřská škola Košetice z Kraje Vysočina, které se podařilo obhájit loňský titul. S počtem 4 961 bodů dokonce obsadila 4. místo v celorepublikovém žebříčku škol! Na druhém místě skončila Základní škola a Mateřská škola Lukavec, která s 4 807 body obsadila v republice 8. příčku. Třetí místo vybojovala Základní škola a Mateřská škola Horní Stropnice z Jihočeského kraje, která – podobně jako předchozí dvě školy – na stupních vítězů není žádným nováčkem.

Cenu si nakonec přijela osobně převzít pouze ZŠ a MŠ Košetice, další dvě školy se z organizačních důvodů z předání omluvily. I tak je ale všichni přítomní ocenili potleskem a o odměny rozhodně nepřijdou. A co vlastně školy vyhrály? Za první místo si žákyně spolu s vyučujícími převzaly skleněnou trofej, šek na 10 000 korun a diplom. Druhá škola obdržela poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodě Hervis v hodnotě 4 000 korun a diplom a škola na třetím místě se může těšit na poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodě Hervis v hodnotě 1 000 korun a diplom.

Po vyhlášení výsledků bylo pro účastníky připraveno malé občerstvení. Kromě odměn od pořadatelů soutěže si vítězná škola odnesla také poukazy na nákup sportovního vybavení od Kraje Vysočina.

5. ročník soutěže odstartuje už v listopadu, a tak již nyní mohou žáci začít nacvičovat dráhu sportovních dovedností. Více informací o soutěži najdete na webu www.hejtmanuvpohar.cz či www.aascr.cz.